PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207}

Żołnierze kosmosu

Starship Troopers
6,5 45 351
ocen
6,5 10 1 45351
6,5 15
ocen krytyków
Żołnierze kosmosu
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu

Genialny

ocenił(a) film na 8

Uwielbiam ten film. Nie wiem, być może po prostu uwielbiam klimat wojskowego S-F, ale oprócz świetnej realizacji jest zgodny z książką! Jezu, książkę Kawaleria Kosmosu to już po prostu kocham. Z całą pewnością jestem fanem gatunku!

ocenił(a) film na 10
volpi

z tym że jest zgodny to bym polemizował. książkę kocham a film tylko bardzo lubię. ustój polityczny w filmie jest pokazany po łebkach i różne debile (np recenzja gw) uważają że film przestrzega przed faszyzmem(sic!)

ocenił(a) film na 9
ulvar

Co złego w jest w takiej właśnie interpretacji...?

ocenił(a) film na 8
Bishvilcha

Nie jest ona prawdziwa. System w fimie opiera się na systemie opisanym książce, a jest to system bardzo skrajny, co przez samego autora zostało ukazana w jak najbardziej pozytywnym świetle.

ocenił(a) film na 9
volpi

Dobrze wiedzieć, zatem sięgnę po książkę.
Długo nie potrzebowałam porównania, bo traktowałam ten film "po swojemu", ale po tej dyskusji i tym temacie uważam, że priorytetem jest zapoznać się z fundamentami filmu.

ocenił(a) film na 8
ulvar

Masz rację. Fabuła zgodna do końca nie jest np. sam fakt zmechanizowanej kawalerii. W filmie jest to zwykła piechota, ale i tak jak na większość ekranizacji książek jest całkiem dobry

ocenił(a) film na 10
volpi

A którą wersję czytałeś? jest okrojona Kawaleria kosmosu i pełna wersja Żołnierze kosmosu ostatnio wydana. notabene Heinlain przekonał mnie bardzo do ograniczonej wersji demokracji. argumenty jego wypunktowały i obnażyły wszystkie jej wady. Nie wiem czy jego wizja jest odpowiedzią na nie ale wydaje mi się lepsza niż obecny stan.
W filmie nie podobało mi się spłycenie podziału cywil/obywatel a szczególnie gadka pod prysznicem że łatwiej dostać prawo do dziecka. Kosmos przecież otwarty, tysiące poznanych planet są puste więc po kiego takie prawa na wzór chińczyków wprowadzać?

ocenił(a) film na 8
ulvar

To poczytaj Obcy w obcym kraju. Heinlein jest doskonałym pisarzem. Stworzył trzy arcydzieła i wiele przeciętnych ale świetnie się czytających czytadeł. Miał wiele trafnych spostrzeżeń. Niewielu było takich jak on. film mi się bardzo podobał, zwłaszcza ta ironia w nim zawarta...

ocenił(a) film na 10
unimatryca2009

Heinlaina czytałem prawie wszystko co można dostać w Polsce, Obcego w obcym kraju też. Polecam szczególnie Luna to surowa pani. Świetny model ustroju anarchokapitalistycznego i jego uzasadnienie. świetny motyw walki narodowo-wyzwoleńczej, struktury siatki powstańczej a szczególnie nowe modele rodzin powstałe w wyniku niedoboru kobiet.

użytkownik usunięty
ulvar

Witam proszę ewentualnie o linka do pełnej wersji tej powieści... czyli nowego wydania bo z tego co wiem to jest jedyne wydanie z 1994 roku więc teraz nie wiem czy to wydanie z 94 jest właśnie okrojone..

użytkownik usunięty

Spoko znalazłem już. http://solarisnet.pl/oferta/zolnierze_kosmosu/

volpi

Klasyk ;)
Czy chcesz wiedzieć więcej?

użytkownik usunięty
volpi

Mi się jeszcze jeden film podobał na podstawie powieści Heinlaina http://www.filmweb.pl/film/W%C5%82adcy+marionetek-1994-11840

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones