PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762812}
3,6 2 328
ocen
3,6 10 1 2328
3,2 10
ocen krytyków
Żużel
powrót do forum filmu Żużel

Odbieram tą historię jako bardzo dobry film o miłości, miłości zagubionego chłopaka z patologicznej rodziny, który poza swoim żużlem nie ma nic innego w życiu. Otoczony fanami, kiedy wygrywał, a wrogami gdy przegrywał, nie poradził sobie z kiełkującą miłością - szczerą i prawdziwą, która nagle się pojawiła. A pokazane problemy społeczne niestety istnieją. Sama znam takich ludzi, mieszkających w podobnych kamienicach we Wrocławiu lub okolicach. Taki świat wokół nas istnieje... Podobnie jak poprane życie w środowisku żużlowym. Wystarczy przypomnieć sobie ilu zawodników przez ostatnie lata zostało zmuszanych do jazdy w nienormalnych warunkach, jaki ogromny nacisk kładzie się na zwycięstwo, ile żużlowców odebrało sobie życie, tych bardziej doświadczonych (Dados, Ferjan, Jędrzejak), czy tych młodszych u progu wielkiej kariery (Kurmański, Romanek). A jeszcze ilu zginęło na torze przy współudziale lub na oczach partnerów i rywali.

ocenił(a) film na 3
DaNutka_filmweb

Ładnie ktoś napisał ten komentarz tak żeby wyglądał na pisany od fana. Tylko w agencji zapomnieliście, że dodawanie "_filmweb" do nicka zaniża wiarygodność profilu :D

ocenił(a) film na 9
KudlikPazernik

Podobno głupców nie sieją, bo sami się rodzą. Czyli wychodzi na to, że nie można mieć innego zdania niż ktoś inny, bo się jest wtedy "promotorem"? Czasem tracę nadzieję i wiarę w ludzi, bo skoro tylu głupców, to do czego to wszystko dąży?
Tak, mnie też ten film się bardzo, ale to bardzo podobał. Znakomita historia i uważam, że ten film nie jest o żużlu, tylko po prostu o niespełnionej miłości. I co kmiocie KudlikuPazerniku, też mi napiszesz, że lobbuje?

ocenił(a) film na 7
Prochowski3

Nie zwracaj kolego uwagi i nie wdawaj się w dyskusję z głupcem. To tylko filmwebowy troll. On się karmi denerwowaniem ludzi i wciąganiem ich w debilne rozmowy. Będzie cię obrażał i prezentował swoje pokręcone wizje postrzegania świata... A film "Żużel" jest znakomity!

ocenił(a) film na 2
misiek_maciek_2

Film Żużel to najgorszy gniot jaki widziałem zaraz po The Room. Ma szczęście że istnieje dzieło Tommiego Wiseau, bo zdobyłby laur największej padaki w historii. Byłem w kinie z osobą, która rzadko tam chodzi. Zniechęciła się jeszcze bardziej. Wysiedzieliśmy do końca w jakiejś absurdalnej nadziei, że już za chwilę będzie dobrze. Nie było, do samego końca. Nuda, nie trzymająca się kupy historia, pourywane wątk, wciąż te same lokacje. Jak tani, chybiony i zrobiony na siłę teledysk wydłużony do całego filmu i poprzetykany bardzo słabymi scenami CGI udającymi żużel. W dodatku historia na siłę ponura. Bo wszystko w tym było na siłę. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones