PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93632}

Żyć własnym życiem

Vivre sa vie: Film en douze tableaux
7,5 6 311
ocen
7,5 10 1 6311
7,1 14
ocen krytyków
Żyć własnym życiem
powrót do forum filmu Żyć własnym życiem

Nana a Mia

ocenił(a) film na 8

Zauważyliście że Mia z Pulp Fiction cytuje w rozmowie w barze Nanę, a konkretnie jej rozmowę z filozofem ? Chodzi mi o ten fragment kiedy mówi że nie rozumie dlaczego trzeba rozmawiać. Znając Tarantino to że obie postacie mają podobne fryzury to też nie jest przypadek ;)

ocenił(a) film na 9
adamblac122

Tak, tym tańcem Nany też się inspirował. W ogóle to zerżnął wszystko, nawet imię Jules, które pojawia się na plakacie filmu "Jules et Jim" przed kinem.

ocenił(a) film na 9
lady_stardust70

Don't f*ckin Jimmie me, Jules, okay? Don't f*ckin Jimmie me.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Znowu toczy się batalia na temat kradzieży spójrzcie na to z innej strony np. Podoba mi się wypowiedz Jima Jarmusha pierwszego wśród złodziei, a jak do was to nie dotrze. To może sami coś wymyślcie takiego całkiem nowego, żeby nie opierały się na niczym i na nikim :P

" Nic nie jest oryginalne. Kradnij ze wszystkiego, co wpływa na twoją inspirację lub napędza twoją wyobraźnię. Wchłaniaj stare filmy, nowe filmy, muzykę, książki, obrazy, fotografie, wiersze, sny, przypadkowe rozmowy, architekturę, mosty, znaki drogowe, drzewa, chmury, zbiorniki wodne, światło i cienie. Wybieraj tylko te rzeczy, z których masz kraść, które przemawiają bezpośrednio do twojej duszy. Jeśli tak zrobisz, twoje prace – i kradzieże – będą autentyczne. Autentyczność jest bezcenna; oryginalność nie istnieje. I nie zawracaj sobie głowy ukrywaniem swojego złodziejstwa – obnoś się z nim, jeśli masz na to ochotę. W każdym razie zawsze pamiętaj, co powiedział Jean-Luc Godard: „Nie chodzi o to, co skądś zabierasz – chodzi o to, gdzie zabierasz.”

ocenił(a) film na 9
Roland_Kirk_Rahsaan

Ale po co mi o tym piszesz. ;p Ja uwielbiam nawiązania do innych produkcji u Tarantino - i sposób, w jaki je serwuje. Nie ma nic piękniejszego, niż oglądanie filmów fana filmów - przez fana filmów. Tyle.

ocenił(a) film na 8
Troublesome

Odpowiedz miała być do Pana/Pani/Panny heh "lady_stardust70" ale kochany filmweb przekierował tak, że Ty dostałeś... coż Z Tobą się w pełni zgadzam :P

ocenił(a) film na 8
Roland_Kirk_Rahsaan

madre slowa, musze zapamietac

użytkownik usunięty
adamblac122

Tarantino jest wielkim fanem Godarda, więc nic w tym dziwnego. Mi fryzura Nany też się bardzo skojarzyła z Mią.

ocenił(a) film na 6
adamblac122

Sztuka filmowa to jeden wielki ciąg zapożyczeń. Tarantino mógł fryzurę Mii Wallace podpatrzeć z Godarda, ten z kolei inspirował się Louise Brooks z filmu "Puszka Pandory"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones