PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34004}

Życie świadome

Waking Life
7,6 6 636
ocen
7,6 10 1 6636
8,0 10
ocen krytyków
Życie świadome
powrót do forum filmu Życie świadome

To chyba najbardziej irytujący film jaki miałem nieprzyjemność oglądać.
Zaczynając od strony technicznej, animacja strasznie wydumana. Niby mająca pokazać niejasność snu, ale jakaś taka zbyt "czysta" i popartowa w formie, jak dla mnie.
Fabuła strasznie marna. Te ich wywody żywcem wyrwane z podręczników do filozofii. Nic nowego.
Film ten niby pozuje na niewiadomo jak natchnione dzieło, a tak naprawdę niewiele z niego wynika.
Zaznaczam że generalnie lubię jazdy tego typu, ale praktycznie przez cały ten film przewracałem oczami.

Stilnes

Zgadzam się z każdym słowem. :-) Najgorsze owe wspomniane przez Ciebie regułki z podręczników od filozofii, film mało odkrywczy i męczący. Strona techniczna także niezbyt dobra.

Stilnes

racja, wywody żywcem z filozofii. ale nie rozumiem, dlaczego z filmu ma wynikać coś jednoznacznego. ja go traktuję jako "poglądówkę", we fragmentach byłby pewnie pomocny w pracy z dzieciakami na lekcjach etyki/filozofii. animacja wydumana? to technika rotoskopii, używana od dekad: http://en.wikipedia.org/wiki/Rotoscoping
zauważyłem że Incepcja ma u Ciebie 10. czy ten film lepiej przedstawia niejasność snu?
jeśli z filmu ma coś wynikać, to widz więcej wyniesie z Waking Life, gdzie dostaje pretensjonalny wachlarz pytań, ale zawsze coś :)

ocenił(a) film na 9
sim.gishel

Zgadzam się co do twojej uwagi na temat Incepcji (albo raczej zasugerowanej uwagi). Oba filmy mi się podobały jednak Incepcja jest poprostu lepiej wykończona. Waking life wiele brakuje do perfekcji w moich oczach, aczkoliwek intelektualnie ma wyższe ambicje niż incepcja - i tu leży mój główny problem z tym filmem. Stilness napisała "Te ich wywody żywcem wyrwane z podręczników do filozofii". Linklater mógłby postarać się o wyższy poziom niż "podręcznikowy".

ocenił(a) film na 7
majakarina

Mi osobiście poziom podręcznikowy nie przeszkadza, jeśli ktoś chce utrwalić pewne fakty, czemu nie?
Animacja za to nie do przyjęcia, udało mi się obejrzeć tylko dlatego, że skupiłam się na napisach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones