PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34004}

Życie świadome

Waking Life
7,6 6 625
ocen
7,6 10 1 6625
8,0 10
ocen krytyków
Życie świadome
powrót do forum filmu Życie świadome

Właśnie teraz je poprawiam, bo są wprost skandaliczne! Tłumacz po prostu nie rozumiał tekstu.

Dwa przykłady z początku tylko jednej "filozoficznej gadki":

"Tworzenie zdaje się wynikać z doskonałości". W oryginale jak byk jest IMPERFECTION, NIEDOSKONAŁOŚĆ!

Dalej idą rozważania o języku i w "tłumaczeniu" jest tak:

[Język] "musi być prosty, bo tu chodzi o przetrwanie".

Tymczasem sens jest dokładnie odwrotny: gdyby język był tylko narzędziem przetrwania, to byłby prosty. A właśnie prosty nie jest! NO NIE JEST narzędziem przetrwania.

Nic dziwnego, że dla tych, którzy ten film obejrzeli z takimi napisami, jest to głównie bełkot. Bo w tym przekładzie jest to niestety głównie bełkot...





ocenił(a) film na 10

W porządku,ale czy można o takie poprawione napisy prosić?:P

Rajmund_Niecki

najlepiej jak wrzucisz gdzieś (np na napisy.info) to każdy będzie mógł sobie ściągnąć, a tak w tym temacie będzie tysiąc próśb :)
to czekam na linka :P

Ja tez bym prosil o te poprawione... mam prace zaliczeniowa na filmoznawstwie i chcialem analizowac wlasnie ten film. Moj mail: pieczywoo@gmail.com z gory dziekuje!

Masz rację, też to zauważyłem i powiem że to denerwujące gdy się ogląda, psuję spójność przekazu. Jeśli już zrobisz, to ja bym poprosił także :) Pozdro.

lobotom22@o2.pl

ocenił(a) film na 7

Masz rację co do tych spostrzeżeń, niemniej jednak uważam, że chyba zbyt surowo oceniasz to tłumaczenie jako "wprost skandaliczne". Przyznasz na pewno, że tekst nie należy do najłatwiejszych i wymaga sporo pracy i w zasadzie tłumaczący go wywiązał się z zadania dosyć przyzwoicie. Terminy filozoficzne w zasadzie oddane poprawnie, sens w gruncie rzeczy zachowany - pomimo paru wpadek, nie jest źle. Po drobnych poprawkach będzie idealnie.
Pozdrawiam!

Witam
Wiem, że to stary wątek ale czy ktoś ma jeszcze te poprawione napisy. Jeśli tak prosiłbym o przesłanie na moj adres: misiek902@o2.pl
dzięki i pozdrawiam

ocenił(a) film na 6

gdyby ktoś miał te poprawione napisy to ja również byłabym przewdzięczna pata_89@op.pl

Wszystkie napisy jakie znalazłem w sieci są błędne według tego co napisał Viligate. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś przysłał mi poprawione. darkcez@wp.pl

ocenił(a) film na 7

Również proszę o poprawione napisy.
jigsaw18@gmail.com

ocenił(a) film na 10

Witam, ja również proszę o poprawioną wersje napisów.
email: bartek56789@wp.pl

ocenił(a) film na 9

Nie będę oryginalny... również byłbym wdzięczny za napisy :) -> "elobralu@gmail.com", lub chociaż poinformowanie czy ktoś się tym zajmuje. Pozdrawiam :)

Bralu

heh bawi mnie to, że gościu napisał w 2007r., że ma napisy do tej pory sie nie odezwał, a tu ciągle ktoś sie dopisuje, że chce :) Czy myślicie, ze po dwóch latach sie odezwie? Pewnie nie ma obserwowanego tego tematu. Napisałam mu na priva :) oj ludzie, ludzie poprawiacie mi humor ;D

ocenił(a) film na 9
Los_Pomidoros

Dlatego jest temat ogólny dla filmu i jeżeli ktokolwiek się tym zajmuje (bo autor pewnie dawno odpuścił) to zapewne widząc zapotrzebowanie odpowiednio poinformuje nas... a przynajmniej na to liczymy :P Lepie ppowiedzieć niż siedzieć i nic nie mówić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones