PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=282892}

Życie Pi

Life of Pi
7,1 151 305
ocen
7,1 10 1 151305
6,3 25
ocen krytyków
Życie Pi
powrót do forum filmu Życie Pi

Dużo niedoróbek w tym filmie jak na tak chwalony film.

Co do samego dzieła. Życie zawsze bardzo boli. "Boże, dziękuję Ci za dar życia". Okazuje się, że
takie słowa można wypowiedzieć nawet w najtrudniejszym i najtragiczniejszym momencie swojego
życia.

A jeżeli Japończykom opowiedział prawdziwą historię, a to, co obejrzeliśmy, było wytworem jego
chorej wyobraźni? Aby to znieść, wymyślił sobie, że ludzie to zwierzęta? Którą historię wolicie?

yadin

Podrzucam fajną interpretację, ale z przydługą i rozwlekłą dyskusją w wątku.

http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBycie+Pi+3D-2012-282892/discussion/%21%21%21PE%C 5%81NA+INTERPRETACJA%21%21%21,2121967

ocenił(a) film na 7
yadin

Przecież to młody chłopak był. Poza tym ta brzydka śniada skóra mogła ukryć jego dziewiczego wąsa.

yadin

gorzka prawda o wiele jest lepsza niż, najsłodsze kłamstwo i tak samo jest z bogiem..takimi słowami powinien kończyć się ten film :)

800dpi

Ale bez tego nie byłoby tego filmu, bez tej całej łotoczki.

yadin

chodziło mi raczej o odpowiedź tego reportera na zadane pytanie przez Pi w którym stwierdza, że zdecydowanie woli słodkie kłamstwo niż gorzką prawdę

800dpi

Wielu woli słodkie kłamstwo niż gorzką prawdę.

ocenił(a) film na 10
yadin

Hmm.. może dlatego że był za młody tudzież nie miał zarostu. Mam znajomego ~25 lat i dalej nie ma zarostu ;)
Z resztą widać że na klacie to samo. To nie błąd i dobrze że przy tym nie majstrowali

ocenił(a) film na 3
yadin

Podstawową "niedoróbką" były komputerowo generowane zwierzęta i ogólnie widać było za dużo że to z komputera (krajobraz też).

ocenił(a) film na 4
emplim

Ten film cały był robiony na niebieskim ekranie, że sztuczność tego aż boli. A dziury logiczne to wielkości chińskiego muru. Z brakiem zarostu to jedna z wielu niedoróbek.

Goro_Gondo

Myślę, że takich scen nie dałoby się nakręcić z prawdziwym tygrysem, nawet oswojonym.

ocenił(a) film na 9
emplim

żal mi was , bez kitu , czepiacie się zarostu na twarzy , tylko czekacie do końca filmu zeby wejść na forum i napisać ! ZAROST MU NIE URÓSŁ ! Proste to jest jak linijka , ale każdy robi to co lubi , ja oglądałem i płakałem cały czas , a ten ogląda i zauważył że mu zarost nie urósł . Brawo ty!

Goldencar

Bo film jest dobry i z mądrym przesłaniem i nie do końca taki jasny moralnie.

vermes

Ja odebrałem ten film bardzo pozytywnie.

yadin

Ja też tak myślę.

ocenił(a) film na 7
yadin

Nie każdemu mężczyźnie MUSI urosnąć zarost, tak samo każda dorosła kobieta ma odmienny rozmiar piersi. Ludzie, czy wy nie ogarniacie, że nie każdy jest pod linijkę taki sam, nawet rodzeństwo bliźniacze?
Cóż, jeżeli naprawdę tak uważacie, to sorry, ale mało wiecie o świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones