PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757194}

Życie animowane

Life, Animated
7,2 1 885
ocen
7,2 10 1 1885
6,2 6
ocen krytyków
Życie animowane
powrót do forum filmu Życie animowane

Dla mnie 10/10, bohater to klon mojego brata, tylko trochę lepiej zaadaptowany do samodzielnego życia... Spłakałam się strasznie. Ale myślę, że dokument może trafić do szerszej publiczności - dobrze zrealizowany, ciekawa koncepcja z połączeniem zdjęć z animacją, zdjęcia w ogóle bardzo dobre i historia opowiedziana w poukładany sposób. Jestem ciekawa jego odbioru...

Margot_P

Miałby szansę trafić do szerszej publiczności, gdyby nie mocno ograniczona dystrybucja. W Lublinie, przykładowo, nie grają go nigdzie :( A znam wiele osób, które chciałyby go zobaczyć...

ocenił(a) film na 10
Olu

To faktycznie szkoda :( Aaaale na pokazie przedpremierowym przedstawiciel dystrybutora mówił, że można u nich zamawiać ten film na pokazy. Może zebrałaby się grupa chętnych? Trzeba tylko z nimi złapać kontakt, bezpośrednio z dystrybutorem albo ew. przez fundację SYNAPSIS.

Margot_P

Dziękuję za informację, popytam, może akurat uda się zebrać grupę :)

ocenił(a) film na 9
Margot_P

Bardzo inspirujący film, daje nadzieję. Czy znacie może dobre filmy o podobnej tematyce?

ocenił(a) film na 8
edyta_963

Nie wiem jak z dokumentami. Na pewno są, ale żaden mi teraz nie przychodzi do głowy, ale z filmów fabularnych polecam "Temple Grandin" i "The Miracle Worker" z '62.

ocenił(a) film na 8
Pauleta

klasyka-Rain Man

ocenił(a) film na 6
Margot_P

Nie ukrywam, że ja byłam trochę rozczarowana. Interesuje mnie moment diagnozy takiego zaburzenia, sposoby terapii, codzienne życie takich osób i ich rodzin. Nie wiem za bardzo co to jest za dom, do którego przeprowadził się bohater, jaką szkołę skończył, jak bardzo różni się jego samodzielne życie od tego, które prowadził mieszkając z rodzicami. Chwilami miałam wrażenie, że oglądam fabularyzowany dokument o ekscentrycznym chłopaku.
Najbardziej podobał mi się pierwszy kwadrans filmu, w którym dużo mówiono o pierwszych objawach choroby oraz pierwszych sposobach na kontakt z chłopcem. Ta historia z pacynką poruszyła moje serce do głębi. Dojrzałość emocjonalna, zaangażowanie rodziców, ich determinacja, niegasnąca nadzieja i wielka miłość są moim zdaniem największym atutem filmu. Najbardziej kuleje pod względem reporterskiego przekazu, który charakteryzuje filmy dokumentalne, a tutaj było go jak na lekarstwo.

użytkownik usunięty
Lotta_Rosie

film nie pokazuje wszystkich relacji i ukazane relacje są pokazane tak powierzchownie, że trudno w to uwierzyć (wysokie oceny jedynie pewnie u osób zdrowych)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones