PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34751}

Życie jest cudem

Život je čudo
7,6 12 001
ocen
7,6 10 1 12001
7,5 8
ocen krytyków
Życie jest cudem
powrót do forum filmu Życie jest cudem

Okropny!!!

ocenił(a) film na 2

To moje zdanie ale wynudziłam się przez 2,5 godz. smieszne kawałki można policzyć na palcach jednej ręki. Film dla ludzi o specyficznym poczuciu humoru........:(

ocenił(a) film na 9
natka_sch_2

tyle ze ten film to nie tylko komedia... akurat Kusturica bardziej postawił na dramat...:P

ocenił(a) film na 9
natka_sch_2

Nie wiem jak mozna sie nudzic na tym filmie ?

natka_sch_2

Bo to nie zwykła komedia jak filmy Nielsena, czy Sandlera. To film o czymś więcej. Znakomite kino.
Polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 9
natka_sch_2

Bo to "komedia" tylko tak przy okazji. Kusturica robi bardzo specyficzne filmy, które przede wszystkim są dramatami ukazanymi poprzez symbolikę. Podobnie jak z Biblią - nie można jej odczytywać dosłownie, to gra symboli. Kusturica podobnie robi filmy - ogląda się je jak baśń, a przesłanie wyraża symbolami, które nawet nie są tak trudne do odczytania. Ode mnie 9/10 za ten film - naprawde wspaniałe kino !

natka_sch_2

Trzeba po prostu znaleźć drugie dno w tych filmach ;) W Undegroundzie sam po obejrzeniu filmu musiałem posiłkować się analizą, bo oprócz takiej ogólnej uwagi, że jest to metafora Jugosławii nie zrozumiałem wielu rzeczy :)

A "Życie jest cudem" może nie jest arcydziełem ani jakąś wielką rewelacją, ale mimo wszystko za swoją prostotę i moim zdaniem łatwe do odczytania przesłanie uważam je za jeden z moich ulubionych filmów :)

A kilka motywów z niego było naprawdę zabójczo śmiesznych (gadka o pingwinach, seks telefon, wielkie jebanie :P

gupidupek

Ale ogolnie trzeba przyznac, ze film nie jest dla wszystkich. Faktycznie specyficzny klimat. Osobiscie mi nie przypasowal. Humor raczej nie do konca w moim typie choc momentami obraz byl zabawny :).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones