PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34751}

Życie jest cudem

Život je čudo
7,6 12 002
oceny
7,6 10 1 12002
7,5 8
ocen krytyków
Życie jest cudem
powrót do forum filmu Życie jest cudem

Byłem dzisiaj na Polskiej premierze (Festiwal Era Nowe Horyzonty) i szczerze mówiąc "Zycie jest cudem" mnie rozczarowało. Fabuła jest momentami nudnawa i przewidywalna. Tło wojny potraktowano po macoszemu, a wątek miłosny podobny do amerykańskich oper mydlanych. Aktorzy nieźli, nakręcone nienajgorzej, dobre krajobrazy i muzyka. Jednkaże film nie zrobił na mnie mnie większego wrażenia. Życie owszem jest cudem, ale najnowasz propozycja Kusturicy niestey nie.

pusty_88

Byłam także na tym filmie w Cieszynie. Jak wszystkie filmy Kusturicy podobał mi się, ale niestety do Czarny Kot Biały Kot się nie umywa. Śmiesznych scen jest oczywiście mnóstwo, ale pojawiają się trochę bez kontekstu, jakby reżyser pomyślał "o, teraz czas na coś komicznego", i nie martwił się zbytnio czy to pasuje do fabuły. W drugiej połowie film moim zdaniem polepsza się. I ogólnie to jest uroczy: jak zwykle u Kusturicy muzyka zabawa i dużo zwierząt.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones