PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237673}

Życie jest muzyką

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul
7,4 1 268
ocen
7,4 10 1 1268
Życie jest muzyką
powrót do forum filmu Życie jest muzyką

Pytanie dla kogo ?

ocenił(a) film na 7

"Życie jest muzyką" oczywiście dla muzyka - taki obraz przebija z tego dokumentu. W filmie brakło mi odbiorców muzyki, ich zdania, emocji, które odczuwają, poczucia, że rzeczywiście muzyka ich otacza i jest dla nich czymś ważnym. Ale w sumie sam autor przyznał, że jedynie musnął tematu, a co ważniejsze, nie zrozumiał miasta. Skupiając się na poszukiwaniu różnych stylów muzycznych myślę, że zagubił tezę, jaka zawarta jest w tytule filmu.
Co do samego tytułu filmu, chyba polski jest jednak bardziej trafny w świetle tego co napisałem, zaś angielski ni jak się ma do treści - no chyba, że ma to być jedynie pobożny postulat. Z drugiej jednak strony może teza o zbliżaniu ludzi, przez muzykę, znajduje uzasadnienie w tym filmie w sposób przewrotny - przecież oglądając film dochodzimy do wniosku, że tak odlegli kulturowo muzycy tureccy, są podobni do naszych. Bez cienia sarkazmu to piszę - z chęcią obejrzałbym taki film umiejscowiony we wspomnianym przez jednego z muzyków tureckich Iranie, Pekinie.
Ps.
Muzyka piękna. Dla mnie naj była przedostatnia wykonawczyni (z pokoju hotelowego)- prosiłbym o namiar na nią i piosenkę, którą śpiewała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones