PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237673}

Życie jest muzyką

Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul
7,4 1 268
ocen
7,4 10 1 1268
Życie jest muzyką
powrót do forum filmu Życie jest muzyką

fajny film - ale przede wszystkim cudna muzyka - od hip-hopu i muzyki klubowej do szalonych cyganskich dzwiekow - mioooodzio ;) Istambul pokazany jest jako olbrzymi tygiel kulturowy - spotkanie orientu i okcydentu ;) - majacy olbrzymi wplyw na tworzących tu muzykow.

ocenił(a) film na 7
Frantic

Filmu jeszcze nie widziałam, ale zapewniam, że Stambuł jest takim tyglem, a F.Akin ukazuje to jak nikt inny :)

ocenił(a) film na 9
mrs_schwartz

ja nie widziałam ani filmu, ani Stambułu, ale czekam z utęsknieniem na jedno i drugie :)

Frantic

A w Stambule nie ma mody wśród młodych ludzi na ortodoksyjny islam (zawijanie się w chusty itp.).

ocenił(a) film na 10
Frantic

POPIERAM WYPOWIEDZ... SWIETNY FILM REWELACYJNA MUZYKA. A CEZA HIP-HOPOWIEC Z TURCJI-NIESAMOWITY CHO NIE JESTEM FANEM TEGO GATUNKU! I Orient Expressions TO JEST DLA MNIE ODKRYCIE TEGO FILMU! BARDZO DOBRZE ZROBIONY... DLA WSZYSTKICH LUDZI KTORZY UWIELBIAJA MUZYKE SWIATA:)

ocenił(a) film na 9
iamx

cudowny :) po obejrzeniu filmu jeszcze bardziej chcę tam pojechać choć przeraziła mnie wielkość tego miasta i ilość ludzi jaka chodzi po ulicach, ale to też ma swój urok. jak dla mnie rewelacyjny Duman (ale to może z powodu sentymentu do tej kapeli), Baba Zula, Orient Expressions i Ceza - zrobił na mnie ogromne wrażenie.

ocenił(a) film na 6
Gandiusha

Fakt muzyka jest bardzo fajna, ciekawa, ale po 40 minutach oglądania film robi się już nudny...
Pozdr.

ocenił(a) film na 10
Frantic

Awww...właśnie obejrzałam ten film. Jest po prostu przecudowny!!! Długo już interesuje się kulturą i fenomenem dzisiejszej Turcji i moim zdaniem, Akin ukazał w wspaniały sposób czym jest dzisiejszy Konstantynopol...jest on łącznikiem kultur, barwnym, pełnym kontrastów i chyba zaskakującym dle większości tzw. Europejczyków. Zaskakuje przede wszystkim tym, że nie ogranicza się tylko do kojarzących się nam ze 'wschodem' arabesek i że Istambulska muzyka jest tak dobra! Wcale nie odchodzi poziomem od tego, czym nas karmią w telewizji i radiu...jest nawet lepsza moim zdaniem. Marzę by pojechać w taką sama podróż jak Alexander Hacke...do centrum tej wspaniałej muzyki...miasta-które tętni melodią i kusi swym przepychem. Aww, mogłabym pisać dłużej, ale i tak, nikt chyba tego nie przeczyta :P

piter_luz

Sorry, that was mine :P...mój brat się nie wylogował :P
Awww...właśnie obejrzałam ten film. Jest po prostu przecudowny!!! Długo już interesuje się kulturą i fenomenem dzisiejszej Turcji i moim zdaniem, Akin ukazał w wspaniały sposób czym jest dzisiejszy Konstantynopol...jest on łącznikiem kultur, barwnym, pełnym kontrastów i chyba zaskakującym dle większości tzw. Europejczyków. Zaskakuje przede wszystkim tym, że nie ogranicza się tylko do kojarzących się nam ze 'wschodem' arabesek i że Istambulska muzyka jest tak dobra! Wcale nie odchodzi poziomem od tego, czym nas karmią w telewizji i radiu...jest nawet lepsza moim zdaniem. Marzę by pojechać w taką sama podróż jak Alexander Hacke...do centrum tej wspaniałej muzyki...miasta-które tętni melodią i kusi swym przepychem. Aww, mogłabym pisać dłużej, ale i tak, nikt chyba tego nie przeczyta :P

Frantic

Frantic, Hip-Hop to nie rodzaj muzyki idioto, tylko styl. Rap to muzyka. Naucz się pojęć potem pisz.

ocenił(a) film na 7
Osgiliath88

Kto się przezywa, tak się sam nazywa. ;-]

Frantic

Ceza jest super( polecam "yerli plaka" naprawdę super kawałek ) szkoda tylko , że nie ma w soundtracku żadnego utworu Yeni Turku :(:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones