PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 819
ocen
8,4 10 1 284819
8,0 34
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

Akurat tak sie składa że wszystkie najlepsze filmy wszechczasów mam w małym palcu.
Na przykład "To wspaniałe życie" z 46r oglądalem już niezliczoną ilość razy w życiu i uważam go za najbardzie wzruszający film w historii, a
przynajmniej najlepszy o Bożym Narodzeniu.
Wstyd takiego klasyka po prostu nie widzieć.
Będę pisał nie tylko o romansach, ale także o filmach ciepłych i
bardzo wzruszających.
Moge sie poświecic i z kilkadziesiat znakomitych tytułów od ręki
rzucic. Proszę bardzo. Obok oceny z największej strony światowej o filmach które jako jedyna ma bardzo prawdziwe oceny, filmweb lub wp czy onet mają oceny filmów tak dziwne że śmiechu warte.
Filmy które wypiszę są najbardzie cenione zarówno przez
ludzi głosujących jak i krytyków .Przeważnie to filmy wielooskarowe z
duzo ilością nominacji. Naprawdę wzróćcie na te własnie filmy uwagę
Bo warto jeżeli lubicie wartościowe wzruszające filmy o miłości

46r To wpaniałe zycie (James Stewart) 8,6
39r Pan Smith jedzie do Waszyngtonu (James Stewart) 8,4 2osk
38r Cieszmy się życiem (James Stewart) 7,8 2osk
40r Sklep na rogu (James Stewart) 8,0
40r Filadelfijska opwieść (James Stewart,K.Hepburn, C.Grant) 8,2
42r Casablanca (H.Bogart, I.Bergman) 8,8 3osk
39r Przeminęło z wiatrem (C.Gable , V.Leigh) 8,1 8osk
34r Ich noce (C.Gable) 8,3 5osk
60r Garsoniera (J.Lemmon, S.McLaine) 8,4 5osk
51r Rzymskie Wakacje (A.Hepburn , G.Peck) 8,2 3osk
56r Olbrzym (E.Taylor) 7,6
39r Wichrowe wzgórza (Laurence Olivier) 7,7
40r Pożegnalny walc (Vivien Leigh) 7,3
41r Zielona dolina 5osk 8,0
42r pani Miniver 6 osk 7,7
43r Komu biją dzwony (Gary Cooper i Ingrid Bergman) 7,2
43r Pieśń o Bernadette 7,7 4osk
46r Najlepsze lata naszego życia 7osk
47r Cud na 34 ulicy (Natalie Wood) 7,8
51r Miejsce pod słońcem (Elizabeth Taylor) 7,7 6 osk
53r Stąd do wieczności (D.Kerr) 7,9 8 osk
61r Śniadanie u Tiffaniego (A.Hepburn) 7,8
61r Wiosenna bujność traw (Natalie Wood) 7,6
63r Polne lilie (Sidney Poitier) 7,6
65r W cieniu dobrego drzewa (Sidney Poitier i Shelley Winters) 7,6
44r Wielka nagroda (Elizabeth Taylor) 7,4 2osk
97r Lepiej byc nie może (J.Nicholson) 7,7 2osk
87r Wpływ księżyca (Cher N.Cage) 7,0 3osk
52r Deszczowa piosenka (G.Kelly) 8,5
61r West side story 7,8 10osk
64r My Fair Lady (A.Hepburn) 7,8 8osk
65r Dźwięki muzyki (J.Andrews) 7,8 5osk
40r Rebecca 8,3 2osk
77r Annie Hall (W.Allen, D.Keaton) 8,3 2osk
79r Manhattan (W.Allen, D.Keaton) 8,2
97r Życie jest piekne (R.Benigni) 8,4 3osk
89r Kiedy Harry poznał Sally (M.Ryan) 7,7
98r Gra w serca (A.Jolie) 7,2
2003 Między słowami (B.Murray) 8,0
2003r Lalki (japoński) 7,8
2004r Przed zachodem słońca (E.Hawke) 8,3
2004r Powrót do Garden State (N.Portman) 8,1

returner

to ty. znowu ten debil, co wszędzie daje te swoje listy filmów, których nie widział.

Polish

Sam jestes debil! Skąd ty niby wiesz, że on nie widział tych filmów? Bo ten gość niby rzadko się udziela na forum, nie ma punktów, bloga, nawet xywy z meila nie zmienił, ale jego lista ulubionych filmów jest IMPONUJĄCA. Oby filmweb miał więcej tak doświadczonych uzytkowników!

Bruce_Lee

Mądra riposta. Lista filmów jest godna rankingu

ocenił(a) film na 8
returner

a właśnie że on widział te wszystkie filmy i jeszcze wiele innych niesamowitych filmów, bo go znam osobiście.
A poza tym on je wszystkie posiada. Te wyzej wymienione filmy to tylko namiastka z jego całej imponującej kolekcji.
To że nie udziela sie ktoś na tym forum nie oznacza że nie może wpisac
jakis wielkich pozycji na listę a on tylko z tego powodu ją wpisał by zwrócic innym uwagę na wielką wartość tych filmów.

widmosl

... i bardzo doceniam ten gest. Ten użytkownik jest na mojej liście ulubionych uzytkowników (jako jedyny narazie :)) w moim profilu. Naprawdę mi imponuje.

returner

Ale ty jesteś płytki koleś. Włazisz do różnych tematów, zapodajesz tą samą, albo prawie tą samą listę i piszesz, jakim to ty jesteś wspaniałym kinomanem. I zawsze zapodajesz to "od ręki", hehe, jasne, każdy by tak mógł, zrobić sobie listę i "od ręki" ją podawać. Jeśli chciałeś zaświecić, to ci się nie udało.

Veda12

I tylko dodam, że nie napisałabym tego, gdyby nie fakt, że nie lubię jak ktoś próbuje robić z siebie mądrzejszego od innych.

Veda12

A skąd wiesz, że on robi to dla siebie, a niby nie dla filmów? Jaki byłby sens wymieniania tylu filmów, aby, wg ciebie, pochwalić się? Może on chce, żeby własnie ludzie płytcy, którzy za najbardziej wzruszający film wszechczasów uważają "American Pie: wesele" z argumentacją: 'zawsze płaczę na slubach...' poznali prawdziwie dobre filmy, klasyki? A moze to jakiś współautor filmwebu? Jak mozna negatywnie wyrażać się o ludziach, nie mając podstaw?
Pozdrawiam.

Bruce_Lee

Nie wiem, ilu fanów "American pie" tu zagląda(no chyba, żeby napisać, że "Życie jest piękne" to gówno, bo zdarzają sie idioci także na FilmWebie). Ale wkurza mnie to, że już nie wiem, który raz widzę tą samą listę filmów, jak zwykle z ciekawym wstępem w stylu "jak to ja się znam na filmach, a wy, kiepy, nie", sorry, ale ja bym się z tym tak nie obnosiła na jego miejscu. I nie pisz tylko, że się nie znam, bo mam to i tamto w ulubionych. Jeśli chce coś płytkim ludziom przekazać, to niech wejdzie na fora jakichś głupich filmów i tam to pisze.
Poza tym ta lista nie jest "napisana od ręki", to też mnie wkurza, bo wiem, że tego tak sobie po prostu nie pisze, tylko ma przygotowane, nie wmówisz mi, że jest inaczej.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Veda12

O ile sie nie mylę!!! (mogłem go pomylić z innym użytkownikiem)
Returnet ma te filmy w swojej wideotece i chce sie wymienić... oczywiście o ile macie coś równie ciekwego...

Komentarze tego tylu mają stanowić reklamę.

KYRTAPS

Nie, to nie Returner. Choć on też raz pisał, że ma mnóstwo filmów i że mozna sie wymienić, ale ten, o którego ci chodzi, to chciał horrory i różne takie tam. Jego topik znajdziesz przy filmie Driller Killer (niedawno patrzyłem to wiem)

Bruce_Lee

No dobrze, może widział te filmy - co nie zmienia faktu, że głupotą jest pisanie na forum każdego filmu np. "znakomity kryminał - a tutaj macie liste najlepszych kryminałów".
Po 1 - jest to denerwujące, gdy się to widzi przy co drugim filmie
Po 2 - jeszcze nie widziałem by cokolwiek innego ten pan napisał niż "jeden z najlepszych w gatunku blablabla"
Po 3 - Osobiście nie uważam by widział te filmy, raczej czytał trochę na ich temat i sobie sporządził taką niezwykle ładną listę, bez żadnego przejawu filmu, który możnaby uznać za słaby, bo nie sądzę by ktoś oglądający tak dobre filmy i w takich ilościach mógł pisać takie durnowate tematy, który raczej możnaby przypisać do 12-latka, a nie faceta, który doskonale wie co ogląda...

Albertino

A o kim teraz piszesz, Albertino? Bo w jakimś temacie wyraźnie broniłeś returnera, niestety nie pamiętam w jakim i to dosyć dawno było. Bo mnie te komenty, które to niby świadczą o jego znajomości kina z deczka denerwują. Tym bardziej, że cholernie często na nie trafiam i wszystkie są prawie takie same.

Veda12

Heh, nie przypominam sobie, bym go bronił, bo go nawet nie znam (w wypadku jego osoby nigdy nie widziałem normalnego komentarza) i denerwuje mnie od zawsze. Musiało ci się przewidzieć - jeśli nie to podaj link, a zastanowie się nad moim postępowaniem :P

Albertino

Jestem prawie pewna, że to byłeś Ty. No ale nie mogę Ci tego udowodnić, bo to dosyć dawno było i nie pamiętam, przy którym filmie. Jeśli znajdę, to napiszę. A jak nie, to sorry za pomyłkę:-)

ocenił(a) film na 10
Veda12

Skąd możemy wiedzieć czy returner obejrzał te filmy, czy nie?? może jest prawdziwym kinomanem i naprawdę ma dobry gust?? Dlaczego więc negować to. Ale mimo wszystko muszę się z wami zgodzić w jednym. Ten koleś prezentuje tą listę prawie wszędzie i strasznie mnie to drażni. Pozuje na wielkiego znawcę i wspaniałego widza o nieskazitelnym guście. To może drażnić każdego. W związku z tym mam ogromną prośbę do ciebie reurner: przestań wciskać tą listę do każdego postu. A jak chcesz dyskutować na temat filmów to załóż sobie porządny BLOG i nie wkurw*** ludzi prezentując swe listy na wszystkich forach na FW.

PS: to samo tyczy się listy dotyczącej Dustina Hoffmana, którą tak namiętnie prezentujesz na jego profilu i wszystkich stronach dotyczących filmów z jego udziałem!!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
returner

To może zdradzisz nam skąd masz takie beznadzijene oceny tych filmów... Może też wyssałeś je sobie z palca... Głupota... :/

Ewcia_13

Cóż Ariano. Przeglądałem swoją listę tematów w których się udzielałem i nie udało mi się nic takiego znaleźć.
Najwidoczniej nie miało to miejsca. W każdym razie czegoś takiego nie pamiętam.
PS - więc jeśli znajdziesz coś takiego to pogadamy :)

returner

A ja myślę że może i widziałeś niektóre filmy z tych, ale reszte po prostu zerżnąłeś z tej stronki o której piszesz!Bo niby napisales ze "od reki" a oceny tez od reki napisales!Poza tym to troche dziwne ze większość tych filmów jest z lat 30 i 40 i powciskane jakby na sile nowsze filmy!Co potwierdza moją teorie ze spisales te filmy z tamtych lat a ze malo osob je widzialo, to nikt nic krytycznego na twoj temat nie powie bo mysli jakim ty kinomanem jestes ze tamte filmy ogladasz!!!Tak na marginesie to uważam Życie jest piękne za film wyjątkowy i niepowtarzalny!Jednak nie jest najlepszym filmem na świecie.A American Pie też uwielbiam!I niech nikt mi nie pisze że to badziewie itp. bo to jest komedia i głównym jej celem jest rozśmieszać ludzi a nie to by ludzie się zastanawiali nad głębszym sensem komedii!!!Pomyślcie cośzanim napiszecie!Pzdr

ocenił(a) film na 10
returner

Stary mam do ciebie pytanie....co to za strona o ktorej mowisz?? bo bardzo chciałbym ja zobaczyć!! I ciekaw jestem czy przynajmniej 1\3 tych filmow widziałes!!?? Pozdrawiam wszystkich

ocenił(a) film na 10
returner

Co prawda wiekszość filmów ktore podał to naprawde dzieła sztuki...... ale co mnie opchodzi że te wszystkie tytuły napisałeś od reki!! I to że wziołeś to ze strony: "Obok oceny z największej strony światowej o filmach które jako jedyna ma bardzo prawdziwe oceny, filmweb lub wp czy onet mają oceny filmów tak dziwne że śmiechu warte." (nawiasem mowiac oczekuje na podanie jej adresu) I dlaczego to robisz na prawie kazdym forum?? Stary jak chcesz sie podzielić ze światem swoimi wizjami i opiniami....to zrob to na jednym forum ale napisz książke;) Albo sproboj w jakimś programie...... Pozdrawiam wszystkich

returner

Paranoja.

Sate

hmm...być może te filmy to naprawdę dzieła sztuki,i być może widziałeś je wszystkie,ale bez przesady...ta sama,albo bardzo podobna lista na kolejnym poście,to poświęcanie się i rzucanie listy filmów od ręki(nawiasem mówiąc-zupełnie niepotrzebne,bo tę listę znamy już prawie na pamięć) jest po prostu wkurzające.Tyle na ten temat.Jeśli chodzi o "Życie..."-film cudowny(jeśli można w tym przypadku użyć takiego określenia) i niesamowicie wzruszający-szczerze polecam!!

ocenił(a) film na 10
returner

rzeczywiscie dobre filmy wymieniasz, szkoda, ze tak rzadko mamy okazje zobaczyć je w TV - mysle tutaj zwlaszcza o tych starszych pozycjach.

Poszukuję od dawna kilku filmów, może byłbyś w stanie mi pomóc, mój mail: malwina2506@o2.pl - odezwij się jak możesz.

ocenił(a) film na 9
malva

BUHAHAHAHA!!!
"tak sie składa że wszystkie najlepsze filmy wszechczasów mam w małym palcu.
Na przykład "To wspaniałe życie" z 46r oglądalem już niezliczoną ilość razy w życiu i uważam(...)"
"Moge sie poświecic i z kilkadziesiat znakomitych tytułów od ręki
rzucic. Proszę bardzo."
Mnie najbardziej rozwaliły te teksty. Facet przypomina mi zakompleksionego chłopczyka, który nie mając siły na bójki z rówiesnikami, pisze na filmwebie jaki to on kinomaniak i znawca jest, mysląc że płynie z tego taka sama satysfakcja. I jeszcze "mogę się poświęcić (...) i od ręki rzucić. Proszę bardzo." Ojej... jak miło! "Poswięcił się" i zrobił nam tą łaskę "rzucając od ręki" kilka filmów. Wooow....

ocenił(a) film na 10
returner

To co napisał jest żałosne, ale muszę zwrócić honor i stwierdzić, że ten koleś naprawdę zna się na kinie i filmach. Lista może i skopiowana, oceny z IMDb, ale na kinie się zna, bo rozmawiałem z nim kiedyś.

Może mnie i wkurzają te listy i jego posty, ale kończę z wrzutami pod jego adresem

To tyle ode mnie :)

ocenił(a) film na 10
ct23

osobiscie wbiajm w to, czy ten pan te filmy obejrzal, czy nie. ogladalem czesc filmow z tej listy i czesci na pewno nie nazwalbym najbardziej wzruszajacymi filmami wszechczasow.

returner

Shawshank redemption , What dreams may come xD chyba tez by tu pasowały ;]

ocenił(a) film na 10
returner

Nie potrafię pojąć, jak ludzie są namolni, ktoś chciał się pochwalić swoją wiedzą i znajomością tematyki, podzielić się ze swoją pasją, więc zaraz trzeba kogoś takiego sprowadzić do parteru, wykpić?
Sami nie znacie większości wymienionych filmów więc nikt nie może ich znać! Faktycznie szkoda czasu na Was.
Ja choć sporo czasu spędzam na filmweb nie znam tej listy, i cieszę się, że poznałam, a jak znasz nie musisz czytać...
Znam część tych filmów i widzę, że jesteś pasjonatem dobrego kina. Tak trzymać! I olać maruderów.

ocenił(a) film na 5
sylbow

Dokładnie sylbow, nie rozumiem ludzi, którzy śmieją się z pana returnera.. ja osobiście specjalnie w wyszukiwarce piszę returner i największe dzieła kinematografii, żeby widzieć te jego listy - sam chciałbym także zobaczyć wszystkie najlepsze klasyki kina i listy returnera są mi bardzo podobne.. jest to widać bardzo mądry człowiek.. i nie odpowiada nawet na te wasze durnowate zarzuty.. jestem pełen podziwu dla tego pana.. i oby jak najwięcej takich list.. bo są mi bardzo pomocne.

Dziękuję..

returner

Do listy dodałbym ,,Mój przyjaciel Chacziko".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones