PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12128}
7,4 3 232
oceny
7,4 10 1 3232
7,1 11
ocen krytyków
Życie rodzinne
powrót do forum filmu Życie rodzinne

Początek filmu

ocenił(a) film na 7

Jeden z lepszych jakie widziałem w życiu. Przenikające niepokojem industrialne odgłosy, wkomponowane jako tło fortepianowych akordów. Wspaniała scena w biurze kreślarskim: głębokie ujęcie na statywy kreślarskie imitująca ruch fabrycznych dźwigów. Rewelacja, chociaż to tylko ozdoba, bo film dotyczy zupełnie czego innego.

Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją kiedy Nowicki grał rolę drugoplanową i w dodatku 'słabego' bohatera. Zwykle obsadzany jest w rolach silnych jednostek, wokół których toczy się akcja filmu. W tym filmie Nowicki jest zdominowany przez Olbrychskiego i resztę rodziny Wita.

Na początku, kiedy zbierana jest zrzutka na totolotek, kreślarka zwraca się do Wita per "panie Braun". Czyzby to było jego nazwisko?

Czy ktoś orientuje się, w jakim filmie można usłuszeć podobny industralny motyw, który rozpoczyna film "Zycie rodzinne"? Daję głowę, że już gdzieś coś podobnego słyszałem. Szczególnie zwracam uwagę na dźwięk dzwonu oraz przeciągające się gwizdy lokomotyw w tle.

filipmosz

wydaje mi się, że w filmie "dreszcze" można usłyszeć podobny motyw muzyczny
http://www.filmweb.pl/film/Dreszcze-1981-5199

ocenił(a) film na 8
filipmosz

Ten filmy zdominowała mistrzowska rolą Komorowskiej i Klenczara

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones