PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019717}

Życzenie

Wish
5,5 7 930
ocen
5,5 10 1 7930
5,8 8
ocen krytyków
Życzenie
powrót do forum filmu Życzenie

To chyba pierwsza animacja Disneya, która odrzuca "fotorealizm" zastępując go bardziej "akwarelową" techniką rysowania postaci i tła. Przypomina mi to to bólu "cukierkową" grafiką DreamWorksa z ostatnich bajek (Pan Wilk i Spółka oraz Kot w Butach 2). Z tym, że Disney poszedł pojechał tutaj totalnie po bandzie tworząc praktycznie tylko "rysowane" 2 wymiarowe tło niczym z pierwszych bajek Disneya. Oczywiście miksuje to z trójwymiarowymi postaciami, które jednak nie "błyszczą" już tak to zarzygania jak wcześniej(Waiana, Raya itp...) lecz swoją "akwarelowym" wypełnieniem oraz mocniejszą kreską próbują imitować 2 wymiarowe postaci.
Jak to w praktyce wypada? Moim zdaniem tak średnio... jakby nie mogli się zdecydować, czy chcą tworzyć animacje 2D czy 3D... Ktoś miał podobne odczucia?

użytkownik usunięty
kamilhalas

Czyli oceniasz film na podstawie jego grafiki?

Odpuściłem sobie w tej konkretnej wypowiedzi oceniania TREŚCI filmu... zwróciłem uwagę na jego FORMĘ, bo widocznie się ona zmieniła... ;)

kamilhalas

Ten styl się zaczął od bodajże Spiderverse, był też choćby użyty w Mitchelowie vs Maszyny. Spiderverse jest w zasadzie dla pół 2D pół 3D tym czym Toy Story było dla 3D.


Wg mnie Wish powinien powstać jedynie w 2D. Wyglądałoby to lepiej. Styl ze Spiderverse jest spoko, ale nie wszędzie będzie pasować.

użytkownik usunięty
cloe4

Czytałem, że "Życzenie" oryginalnie miało być całkowicie 2D, ale coś nie podobało się twórcom i zmienili na taki misz-masz...

Pierwotnie też królowa miała być zła, król miał mieć ciemniejszy odcień skóry, a Gwiazda miała być zmiennokształtnym chłopakiem, w którym Asha miała się zakochać. Ale zmienili te koncepty, mogę się domyślać dlaczego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones