PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019717}

Życzenie

Wish
5,5 7 930
ocen
5,5 10 1 7930
5,8 8
ocen krytyków
Życzenie
powrót do forum filmu Życzenie

A jestem kinowym frakiem. Ciągle widzę reklamy nowych produkcji, a tu dzisiaj mnie uderzyła recenzja i to słaba tego filmu. Myślałam, że po marnym Dziwnym Świecie większych rozczarowań nie będzie. A tu nawet nie mamy ochoty tego z córką oglądać. Mam nadzieję, że Pixar uniknie tej równi pochyłej i zostanie na swoim poziomie.

Anja_33

Nie ma co patrzeć na recencje. Byłam na filmie z córką (9 lat). Życzenie to po prostu ładna bajka. Jest dzielna i dobra główna bohaterka, jest wyraźnie zarysowany zły charakter, trochę gadających zwierząt, urocze stworzenia i piosenki (też dobre!). Nie rozumiem tego całego wylewania pomyj na ten film. Dajmy sobie trochę luzu - to są bajki dla dzieci, dzieciom mają się podobać. A nie, że dorośli krytycy będą teraz analizować - bo złol jest białym mężczyzną, a koleżanka głównej bohaterki chodzi o kulach... Tego w filmie w ogóle "nie widać" i nie razi.

użytkownik usunięty
Malgorzata_Czaja

Dobra "bajka" to i dorosłemu się spodoba...

Mnie się podobała. To po prostu ładna bajka ;). A dorośli piszący recenzje powinni przestać rozkładać wszystko na czynniki pierwsze. Strach pomyśleć, gdyby teraz do kin wszedł "Kopciuszek" albo inny "Robin Hood" (ten gdzie "grały" zwierzaki).

Malgorzata_Czaja

Ja byłam z dwoma dziewczynkami 7i 8 letnimi. Obu się podobało ale zgodnie stwierdziły, że np. Kraina Lodu czy Nasze magiczne Encanto są lepsze. Ja uważam, że film jest średni ale z zupełnie innych powodów niż czytam w komentarzach. Nie przeszkadza mi ani trochę inkluzywność ale wg. mnie są braki fabularne. Nie jest też szczególnie zabawny czy wzruszający. Natomiast 7 latka się autentycznie bała, czego się nie spodziewałam.

Malgorzata_Czaja

Pisząc, że nie mamy ochoty tego z córką oglądać, mam na myśli, że nie MAMY ochoty tego oglądać, nie tylko ja ale i córka. Zwiastun w ogóle nie jest ciekawy, to i nie zachęca do obejrzenia a i jakość animacji wypada jakoś blado, wygląda raczej jak serialik niż produkcja przygotowana specjalnie na taką okazję. Zawsze razem decydujemy o wspólnie spędzonym z córką czasie, więc nie ma co na siłę dawać się przekonywać dziełu, które w ogóle się samo nie broni.

ocenił(a) film na 2
Malgorzata_Czaja

No właśnie w tym problem, że bajka jest niekoniecznie dla dzieci. Powinno być +9, bo +7 to za mało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones