PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1099}

Żywot Briana

Life of Brian
7,9 185 519
ocen
7,9 10 1 185519
8,2 34
oceny krytyków
Żywot Briana
powrót do forum filmu Żywot Briana

Oprócz wyśmienitych tekstów, i cudownie absurdalnego ujęcia motywów politycznych i społecznych (ten wątek z ruchem oporu był po prostu cudowny).
Zauważyłem że się tu najbardziej z Żydów napieprzali, więc taki film raczej nie miałby szansy powstać w naszych czasach (szczególnie jakby kontynuowano wycięty wątek z semickim Adolfem).

Film na 7-8.
Paradoksalnie bezzasadny entuzjazm, i antypatia wynikła z drażliwej stylistyki, tak się tutaj zrównoważyły, że dały bardzo adekwatny wynik.

Niesprawiedliwie wysokie noty pojawiły się stąd, bo sobie ateusze zrobili z niego ideologiczną fortecę, i uważają za objawienie mesjańskich rozmiarów. W sumie to dosyć zabawne, jak się spojrzy na główny motyw.

Getunkt

Film jest genialny. Lubiłem go tak samo jak byłem religijnym fajnbojem Jezusa, tak jak teraz gdy zmądrzałem i nie wierzę w wymyślonych przyjaciół. Na tym właśnie polega moc komedii. Nie ważne są twoje osobiste przekonania, jak coś jest śmieszne to jest śmieszne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones