PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000911}

107 matek

Cenzorka
6,6 723
oceny
6,6 10 1 723
6,5 4
oceny krytyków
107 matek
powrót do forum filmu 107 matek

Czy macie wrażenie, ze strażniczka od dłuższego czasu miała w planach „przejąć” synka Olesi? Podsłuchiwała jej rozmowy, brała chłopca do swojego biura, pytała ja co jeśli Lesia nie dostanie Zwolnienia warunkowego. Być może „maczała” palce w tym aby dziewczyna nie dostała zwolnienia, w końcu była obserwatorka codziennego życia i mogła mieć wpływ na to co zrobi sad, podając nieprawdziwe informacje ze np Olesia nie sprawuje się dobrze? Co o tym myślicie?

ocenił(a) film na 7
Jeisa

Taka ciekawostka. Kobieta, która grała strażniczkę, sama prosiła o takie zakończenie filmu, w którym adoptuje chłopca. Początkowo zostało to odrzucone. Nakręcono jednak scenę końcową jako swoisty prezent dla kobiety. Miała otrzymać to na pendrive na święta :) Jednak młody montażysta dodał to przypadkiem do filmu, ekipa stwierdziła, że wyszło nawet fajnie i zostawiono takie zakończenie. Historie opowiedziane w filmie bazują na prawdziwych historiach więźniarek, ale w filmie mamy aktorki. Tylko sama strażniczka była postacią autentyczną. Grała siebie. A praca strażniczek właśnie tak wygląda, podgląda się życie więźniarek i ich dzieci, czyta listy, podsłuchuje rozmowy i przez to m.in. nawiązuje się z nim swoistą więź. Reżyser opowiadał to wszystko na spotkaniu po projekcji filmu na festiwalu Nowe Horyzonty. Wspominał też, że życie codzienne w takich więzieniach (tzn. w tych, które oni odwiedzili) raczej jest spokojne i monotonne. Nie ma tam dramatów, jakie często przedstawiają inne filmy w tej tematyce. Może powodem tego są m.in. przebywające tam dzieci. Łagodzą obyczaje? Co to zamiarów strażniczki, to raczej wątpię, aby knuła wspomniane intrygi.

Kogel_Mogel

Dziękuję za odpowiedź :) zazdroszczę seansu i spotkania z reżyserem. Mimo, że mieszkam we Wrocławiu nie mogłam wybrać się na seans stacjonarny, gdyż mam niemowlaka na pokładzie haha Na szczęście można niektróe filmy z Festiwalu obejrzeć online :) Oglądając film, miałam wrażenie, że mimo tego, iż strażniczka była osobą "wolną" w porównaniu do więźniarek, jakoś zazdrości im ich życia np. posiadania dzieci czy kochających mężów, gdyż sama była osobą samotną i miała dość bezbarwne życie. Film jest zdumiewający, oglądając go ma się wrażenie, że to dokument.
Moja interpretacja "zamiarów" strażniczki wynika z tego, iż nie mogę zrozumieć dlaczego Lesia nie dostała wcześniejszego zwolnienia. W filmie nie było pokazane co przyczyniło się do odmowy wcześniejszego zwolnienia Lesi. Dziewczyna chyba sprawowała się wzorowo. Być może to jakieś przeoczenie?

ocenił(a) film na 7
Jeisa

to prawda, że dziewczyna rzeczywiście nie powinna dostać tej odmowy. Reżyser powiedział, że generalnie chyba 80% tych kobiet otrzymuje zwolnienie warunkowe kiedy dziecko ma odejść po skończeniu 3 lat. Ale widocznie reżyser chciał też pokazać taki przypadek odmowy i stąd tak to sobie zaplanował. Może żeby było ciekawiej. Za rok polecam bardzo seanse i spotkania z twórcami na Festiwalu Nowe Horyzonty. Może się uda :) Trzymam kciuki :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones