PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863}

1900: Człowiek legenda

La leggenda del pianista sull'oceano
7,9 29 647
ocen
7,9 10 1 29647
6,9 9
ocen krytyków
1900: Człowiek legenda
powrót do forum filmu 1900: Człowiek legenda

...jak właściwie 1900 nauczył się grać na fortepianie? Nie wiem czy coś przeoczyłam (trochę nieuważnie oglądałam), czy po prostu nie zostało to ukazane, ale pierwsza scena z fortepianem to ta, w której mały 1900 zaczyna grać, a później schodzą się ludzie z pierwszej klasy i zachwyceni, słuchają.
Nie było nic wspomniane o tym, że wcześniej chodził gdzieś i plumkał na klawiszach, a tak po prostu nie mógł usiąść i zagrać, bo to nie mogłoby być możliwe.

ocenił(a) film na 10
Dzasmin

Heh, no to masz teraz chłopie problem i zagadkę ;)

ocenił(a) film na 10
Dzasmin

Mogłoby być możliwe, miał po prostu talent we krwi.

ocenił(a) film na 9
Dzasmin

Nie wiem czy słyszałeś tą historię,ale podobno nasz największy kompozytor Fryderyk Chopin kiedy był bardzo mały zasiadał przed fortepianem i grał zasłyszane melodie

grzegulec

SłyszałAM. Ale za nim Chopin umiał to zrobić, pobierał lekcje gry na fortepianie. Nawet taki geniusz nie miał talentu we krwi.

Dzasmin

Wbrew pozorom jest to możliwe, słyszałem o takich przypadkach. To się zdarza raz na ileś milionów, ale jednak się zdarza. Na przykład u osób chorych na autyzm. Nigdy nie widzieli fortepianu, nigdy nikt ich nie uczył grać, a oni siadają i grają. W tym filmie rzeczywiście ta scena jest trochę przerysowana, ale przecież to tylko film:) Chodziło o podkreślenie niebywałego talentu 1900. Pozdrawiam!

Dzasmin

Polecam zapoznanie sie z terminem "sawant".
Tak jak niektórzy widza swiat za pomoca cyfr(Daniel Tammet), tak w tym przypadku 1900 widział świat za pomocą muzyki - idealnie oddaje to scena, w której opisuje ludzi za pomocą różnych, improwizowanych melodii.

ocenił(a) film na 8
ingridcold

:D No, ale niekoniecznie bohater filmu był sawantem.
Myślę, że po prostu miał talent muzyczny - człowiek o słuchu absolutnym (a to zdarza się wcale nierzadko) bez problemu zagra na instrumencie, który widzi pierwszy raz w życiu. A opisywanie świata za pomocą muzyki, czy sztuki to po prostu domena artysty. Oczywiście film opowiada o człowieku niezwykłym... ale mimo wszystko nieobdarzonym nadludzkimi mocami ;)

ocenił(a) film na 10
Dzasmin

Ten film to swojego rodzaju baśń... Pamiętaj, że to film ze starego kontynentu a nie z USA. Nie bierz tu wszystkiego dosłownie.

Dzasmin

geniuszu nie da się zrozumieć, właśnie dlatego używamy słowa geniusz, a nie talent. beethoven tworzył muzykę nawet wtedy gdy był całkowicie głuchy i czy ktoś wie jak to robił? 1900 to tylko film. Cała historia w nim jest absurdalna ale kto wie jakim muzykiem byłby człowiek, który nigdy nie słyszał cudzej muzyki ale szlifował własną przez wiele lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones