PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=863}

1900: Człowiek legenda

La leggenda del pianista sull'oceano
7,9 29 625
ocen
7,9 10 1 29625
6,9 9
ocen krytyków
1900: Człowiek legenda
powrót do forum filmu 1900: Człowiek legenda

Film ten widziałem jako dorastający chłopak w lipcu 2005 r. gdy miałem 19 lat. Nigdy nie zapomnę tego absolutnego arcydzieła. Na film ten trafiłem przypadkiem latając po kanałach ciepłego letniego wieczoru. A końcówka. Płakałem jak bóbr. Boję się wrócić do tego obrazu, bo po w tamtym czasie mocno zmieniało się moje życie. Zmiany te zawsze kojarzyć mi się będą z Legendą 1900! Pozdrawiam wszystkich fanów tego filmu

libes

Oglądałem ten film w podobnym wieku do twojego, jednak nie wiedziałem co to za film bo leciał w nocy w TV, jednak długoooo szukałem tego tytułu, i nie żałuję, że obejrzałem go dzisiaj przypadkiem ponownie. Świetny film jednak nie należy do najszczęśliwszych.

ocenił(a) film na 9
daniel_1302

Też własnie trafiłem na ten film przypadkiem, a że muzyka jest mi bliska sercu to byl to dobry wybór.
Myślę że bohater źle postąpił pozostając na statku. Mam ma myśli to że Bóg dał mu dar i wolną wolę , wybór.
A on uparty jak osioł twierdzi że lądowy świat jest dla niego zbyt duży, że to organy dla Boga, wcale nie znając tego swiata, nawet nie próbując go poznać.
Nie wykorzystał szansy która mu została dana, by poznawać inny świat i zdecydować jaką scieżkę wybrać. Z gory , wiedział jak to się skończy i zrobił z siebie męczennika dla siebie samgo. Skoro świat jest zbyt duży i ogrom decyzji do podecia wokół jest tak przytlaczający że nie wiadomo czy własnie Ta decyzja jest tą najsluszniejszą, jest lepszą decyzją niż ta żeby wogóle nie podejmując ryzyka siedzieć w domu czy na statku, pozbawiając sie wyboru i nigdy sie nie dowiedując czy była ona dobra czy zła? Wg mnie zabrakło morału nawracającego z ust jego przyjaciela gdy opuszczał statek.

użytkownik usunięty
skyter

Pamiętaj, że on nigdy nie zszedł ze statku. Nie znał innego życia i tyle możliwości go przytłoczyło. Po prostu się bał... A film piękny, cudowny, wspaniały, jeden z moich ulubionych :)

ocenił(a) film na 9

Nadal uważam że nawet nie próbował poznać innego świata. Mógł spróbwać, a jak by mu sie niespodobało mógłby sie zaciągnąc spowrotem na statek.

ocenił(a) film na 10
skyter

morał jest taki, że po to mamy wolną wolę, aby z niej korzystać i 1900 tak zrobił. Ląd był dla niego zbyt dużym statkiem, ze zbyt wieloma możliwościami, które go przerażały. Nie był gotów zmierzyć się z takim bezkresem. I nie chciał. Miał swój ograniczony fizycznie świat, w którym czuł się bezpieczny. A jego bezkresem była muzyka. I to mu wystarczało. Nie jesteś w stanie zrozumieć, bo inaczej patrzysz na rzeczywistość.

kassis

dzisiaj takich jak 1900 nazywa się schizolami z ograniczeniami kiedy wszystkim każe się brac hipotekę i tyrać po 12h...facet czuł wolność i kontrolował swoje życie w 100%,na co mu świat pełen przemocy i wojen tamtego okresu??Znał to przecież z opowieści czy prasy.

ocenił(a) film na 10
libes

też obejrzałam ten film kiedyś przypadkiem z rodzicami, miałam coś koło siedmiu lat i również nigdy tego nie zapomnę, choć było to jakieś 14 lat temu! muzyka przepiękna, wspaniała historia no i na końcu też oczywiście ryczałam do nocy. pamiętam mnóstwo scen z tego filmu, a to naprawdę niebywałe i mówi samo za siebie. nie mogę się doczekać, aż znowu go zobaczę po takim czasie, sama jestem ciekawa jak teraz go odbiorę

ocenił(a) film na 10
libes

Ja obejrzałem film dzisiaj, również w wieku 19 lat. W pełni zgadzam się z powyższymi opiniami. Rewelacyjny film!

ocenił(a) film na 10
libes

Nie pamiętam, ile razy widziałem ten film. Przynajmniej 2, może 3, a może 4. Nie jestem pewien. Też uważam, że jest genialny. Uwielbiam go. Nie płakałem, ale zapadł mi w pamięci i jakaś cząstka tej opowieści utknęła gdzieś w moim sercu i tam została. Różnica między nami jest taka, że nie trafiłem na niego przypadkiem. Długo czekałem, jak się dowiedziałem, że będzie w telewizji i spodziewałem się dokładnie tego, co zobaczyłem. Wcześniej już zapoznałem się z twórczością Tornatore przez genialną "Malenę" i miałem nadzieję, że ten film też będzie na najwyższym poziomie. Nie zawiodłem się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones