PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868230}

1970

7,0 312
ocen
7,0 10 1 312
7,4 7
ocen krytyków
1970
powrót do forum filmu 1970

Posłużę się z cytatem z wywiadu z reżyserem, bo najlepiej oddaje też mój odbiór dokumentu: "Chciałem rozpocząć dyskusję o tym, czym tak naprawdę jest władza, o jej mechanizmach i dlaczego nasi przywódcy wolą wysłać armię niż rozmawiać z ludźmi. To temat uniwersalny, niezależnie od tego, czy myślimy o Polsce lat 70., Polsce 2021, Białorusi czy Stanach Zjednoczonych" (https://cineuropa.org/en/interview/401781/)

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Mogłabyś się w końcu opanować z tym anarchicznym podejściem do świata...Dziki Zachód Ci się marzy?

ocenił(a) film na 7
jeti

Dziki Wschód już prawie mamy. Nie, marzy mi się demokratyczne państwo prawa. Jeszcze 7 lat temu takie mieliśmy. Anachroniczne to jest to, co dzieje się teraz. Fundamentaliści typu Czarnek, Kaczyński zabrali mi mój kraj.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

7 lat temu miałaś demokratyczne wybory,trzy lata temu miałaś demokratyczne wybory i za rok też będą demokratyczne wybory. Zrozum, że Polacy nie chcą lewaków za sterami państwa.

ocenił(a) film na 7
jeti

Demokratyczne wybory tylko z nazwy - były nieuczciwe ze względu na pisowską szczujnię TVP, podsłuchy Pegasusem, kampanię wyborczą w kościołach, zaangażowanie rządu. Takie same "demokratyczne wybory" były na Białorusi. Rozumiem, że Twoim zdaniem Polacy tęsknią za objęciami Putina? Wstyd za taki naród.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

O czym Ty piszesz? Polacy nie są głupi i mają swoje zdanie. W każdym kraju są kampanie wyborcze, a kto ma wpływy w mediach to je wykorzystuje. Opozycja w Polsce zwyczajnie się kompromituje na każdym kroku. A siedem lat temu też miałaś ,,szczujnie w TVP?

ocenił(a) film na 7
jeti

Nie, siedem lat temu miałam TVP Info, które czasami chętnie oglądałam. Media to nie instytucja usługowa dla rządów, jakichkolwiek. Czy ty w ogóle rozumiesz czym jest dziennikarstwo? Czy też masz takie samo bolszewickie przekonanie jak dziaders Kaczyński?

ocenił(a) film na 7
Agatonik

& lat temu TVP Info było takie same, tylko na usługach innej partii.

ocenił(a) film na 7
jeti

Ja to widzę inaczej i pewnie w tej kwestii się nie porozumiemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones