PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3484}

2000 i wystarczy

Two Thousand and None
7,7 60
ocen
7,7 10 1 60
2000 i wystarczy
powrót do forum filmu 2000 i wystarczy

i nie chodzi mi o los głownego bohatera filmu, to swoją drogą, ale to ile opinii pozostawił po sobie ten film (to jakoś odpowiada temu, ile osób go qw ogóle obejży, czy kiedykolwiej zobaczy. Zastanawiam się, czemu takie mierne zainteresowanie tak ciekawym filmem. Era Hamburgera i Herosów w paczce Snaków zrobiła swoje. Oglądamy, oglądając się na innych - masa wyznacznikiem stylu życia! Wielkie dyskusje pod stołem dotyczące zysków, zabiły już dawno iddylicznego ducha aktorstwa, w zamyśle rzemiosła nastawionego na ukazywaniu nas samych wyrażanych za pomocą osoby trzeciej - aktora. Że nie wspomnę nawet, jakie znaczenie dla widza miał taki obejrzany spektakl.
Ale lamenty na bok, bo mam nadziję, a żywię ją badzo mocno, że DKF przy WNS UAM wreszcie zaczął być dyskusyjny! Bo jedyne dobrze zapamiętana dyskusja z odbywających się tam pokazów, dotyczyła rozmienienia gróbej gotówki na drobne.

ocenił(a) film na 10
herbatkaherbatnik

Bardzo, bardzo gruba gotówka - to w portowym slangu Gróba Gotówka. A tak na serio to mój bląd. teraz sto razy słowo gruby, gruby, gruby..........................

ocenił(a) film na 10
herbatkaherbatnik

MOże jeszcze....
J. Torturro jest geniuszem kina. Często w rolach pobocznych, potrafi zagrać z takim wdziękiem, że brak tej sceny rozkłada film - Tutaj Jesus Quintana, z którym chyba każdy się zgodzi. W ogóle Tohn Torturo to złote dziecko stojące w centrum pomysłów Coenów. Oni najzupełniej poznali się na potencjale jego aktorstwa, dając temu odbicie powierzając mu głowne role w Barton Finku czy Ścieżkach Chwały.
Zaś jeśli chodzi o ten film - to idealną rekomendacją dla tego filmu mogłaby być opinia, że jeśli Bracia Coen mieliby równie zdolną siostrę co oni, i akurat, przypadkiem nakręciłaby film, to z całą pewniścią mógłby wyglądać tak, ten fil.

użytkownik usunięty
herbatkaherbatnik

A na DKFy na UAM również chadzałem w czasach, gdy jeszcze tam studiowałem i rzeczywiście - nie napotkałem tam ani przedfilmowych, ani pofilmowych dyskusji. Był też taki podest (czy to był głosnik, juz sam nie wiem co to było), który zasłaniał sporą część ekranu. ;)

użytkownik usunięty
herbatkaherbatnik

""""Zastanawiam się, czemu takie mierne zainteresowanie tak ciekawym filmem."""""

Chyba mogę ci na to pytanie odpowiedzieć. Film jest całkowicie nieosiągalny (także w sieci). Kiedyś miałem okazję go obejrzeć w telewizji i z tego, co pamiętam był wyborny. Chętnie bym go sobie powtórzył, bo od tamtego czasu parę filmów pochłonąłem i jestem ciekaw jak bym go teraz odebrał. Jeśli Tobie wiadomo coś na temat tego, jak można ów film zdobyć, bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones