PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654013}

3096 dni

3096 Tage
7,1 43 416
ocen
7,1 10 1 43416
3096 dni
powrót do forum filmu 3096 dni

Naprawdę wielu, a na wsi to już zupełnie normalka, mimo że prawo się zmieniło (nie można psa trzymać na łańcuchu lub w boksie dłużej niż 12 godzin na dobę). Jakiś czas temu słynna była sprawa trzymania kota na łańcuchu:
http://img.wiocha.pl/images/e/7/e74e44d39c333c0524667c1270839468.jpg
(na pocieszenie powiem, że kota już zabrano "cudownym" właścicielom, którzy trzymali go tak wiele lat).

Suma summarum - chyba nie sadzicie że zwierzę przechodzi więzienie lepiej niż człowiek? Cierpi tak samo.

ocenił(a) film na 6
Sighma

Nie dodałam, że zdarza się często, że zapominają dać jeść, albo świadomie dają rzadko i niewiele. Np. historia którą ostatnio czytałam - facet rzucał psu chleb w worku foliowym - jeden chleb na kilka dni. Mówił, że przecież pies sobie zębami rozpakuje.
Wystarczy poczytać sobie artykuły na np. dogomanii by zobaczyć te wszystkie wychudzone, albo na skraju obłędu zwierzęta zamknięte w niewoli.

Historię którą widzimy w filmie "3096", często fundujemy (my, jako ludzie) zwierzętom.

ocenił(a) film na 8
Sighma

:'(

ocenił(a) film na 8
Sighma

Ludzie to bestie i nazywajac ich zwierzetami to obraza dla zwierzat. Powyrywałabym jaja facetom, a kobietom wbijałabym szpile w opuszki palców, gdyby przed moimi oczami się to działo.

ocenił(a) film na 3
Sighma

Po to sa psy, maja sluzyc seojemu panu tj czlowiekowi, ktory je karmi itd. Jak myslisz ze cos z tym porzadkiem rzeczy jest nie tak to przykuj sie lancuchem do budy i powiedz psu, zeby Ci jedzenie z Tesco przywiozł.

lord_slayer

dokładnie !

lord_slayer

żałosny jesteś

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Jarzyna96

Jeśli żyjesz w świecie, gdzie złe traktowanie zwierzęcia to karmienie 4 razy na dobę, to wiedz, że bardzo Ci zazdroszczę. Poczytaj czasem wiadomości, pojedź na wieś, porozglądaj się i może zauważysz, jak NAPRAWDĘ ludzie potrafią traktować zwierzęta.
A odnosząc się do wypowiedzi tetsou - założycielka tematu nie wspominała nic o braku empatii dla ludzi. Nie buduj opinii o innych na podstawie swojej walniętej siostry.

donnie_girl

Ale ja nie pisałem nic o ludziach, no i nie mam siostry.

ocenił(a) film na 8
Jarzyna96

Przecież napisałam, że to odpowiedź na wpis tetsou... tyle że w jednym poście

donnie_girl

Tak, bo tylko na wsi ludzie źle traktują psy... Wielcy panowie z miasta po prostu wyrzucają w worku albo przywiązują do drzewa... Jestem ze wsi i co roku jak zaczynał się sezon wakacyjny to pojawiały się nowe psy, porzucone przez właścicieli, a my podli ludzie na wsi, przygarnialiśmy je. Nóż w kieszeni to mi się otwiera jak słyszę teksty, że na wsi zwierzęta są krzywdzone. Zwierzęta są krzywdzone przez ludzi. Złych ludzi, bez względu na ich pochodzenie.

Jarzyna96

A jakby tobie pan dawał zimne, albo gorące jedzenie, też byś go całował po stopach? Z resztą, zwierzęta jak i ludzie muszą mieć w odpowiednich ilościach dostarczane pożywienie. Bo inaczej kończy się to chorobami. Doinformuj się, poczytaj, a zrozumiesz jakei głupoty wypisujesz.

Jarzyna96

Zapomniałeś jeszcze dodać, że przecież piesek musi spać w łóżeczku i iść raz na jakiś czas do fryzjera itd. Masakra jakaś. Pies to pies i kropka. Cieszę się, że ktoś myśli podobnie do mnie.

lord_slayer

Dokładnie tak. W końcu ktoś zdrowo myślący. Nie twierdzę, że znęcanie się nad zwierzętami jest w porządku, ale nie wpadajmy też w skrajność z drugiej strony. Bez przesady, pies jest psem, koniec i kropka! Przez stulecia pies był przy budzie i nic się złego nie działo, a teraz wszystkim odbija, jakby mogli to by zwierzętom apartamenty wynajmowali i pomniki stawiali. To jest wręcz chore i jakieś zboczone. Ten świat tak zwariował, że się patrzeć na to nie da. Dlatego popieram Cię w 100%, pies ma służyć panu, a nie pan psu.

lord_slayer

Co za frajer

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tetsuo1978

ty masz raczej problem ze sobą i z prawidłową oceną. Stawiasz na równi dwa bieguny. Niemowlę wrzucone do śmietnika to tragedia. Pies wrzucony do śmietnika w worku lub przywiązany w środku lasu do drzewa to też tragedia. Bądź poważny, debilu i stawiaj na równi równe sobie sprawy. Każda krzywda to wciąż krzywda. A głodzenie psa i trzymanie go na łańcuchu to również krzywda, niestety bezmózgi twojego pokroju nie potrafią tego zrozumieć. Szkoda. Przez tą łysinę wiatr kompletnie ci przewiał mózg.

JustFurious

ksywka calkiem do Ciebie pasuje, pozdrawiam :)

tetsuo1978

Bardzo mnie to "zabolało" biorąc pod uwagę fakt, że sama ją ustawiałam.

JustFurious

To teraz juz luz, ja czasami lubie sprowokowac, taka juz ze mnei bestia :)

tetsuo1978

Jakby połączyć twój charakter i twojej siostrzyczki, to powstałby pewnie drugi Richard "The Iceman" Kuklinski :D

HlTMAN

Kuklinski byl konretny :)

tetsuo1978

"Macie kobiety problem z prawidłowo oceną świata" za to twój komentarz jest seksistowski. Co ma do tego płeć?

użytkownik usunięty
Sighma

NIE MIERZ WSZYSTKICH JEDNĄ MIARĄ!!!

NIE WKŁADAJ WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA!!!

Mam nadzieję, że jest to ci dobrze znane.
Nie wiem jakim prawem oceniasz ludzi ze wsi po jednym zdjęciu czy artykule. Ja jestem ze wsi i czuję się tym urażona. Miałam psa i koty. Miały jak w raju. Pies nie był na łańcuchu czy w kojcu. Miał dużoooo przestrzeni do biegania. Miał najlepsze jedzenie. Tak samo koty.

Równie dobrze można tak powiedzieć o ludziach z miasta, że to potwory. Jest to bestialstwem trzymać duże psy w małych mieszkaniach. Przyjdzie lato to te biedne pieski smażą się w tych blokowiskach. JAK MOŻNA TRZYMAĆ PSA W TAK MAŁYM MIESZKANIU TYLE GODZIN??? Już nie mówiąc o hałasie. A właściciele wychodząc ze swoimi pupilami na spacery to nie sprzątają po nich. Choć też jest na to paragraf. Trzeba uważać gdzie się nogi stawia, bo można wdepnąć w gu#@o.

Spokojnie, wyluzuj, nie ma sensu sie niepotrzebnie stresowac. Dobry seks I rozladowac cisnienie :)

użytkownik usunięty
tetsuo1978

HAHAHA........ Dobre :)

użytkownik usunięty
Sighma

Zwierzęta , które są zaniedbywane i głodzone również cierpią , zgadzam się, ale jednak większe wrażenie na widzach robi takie postępowanie z rasą ludzką - z ludźmi, których widzimy na co dzień. Ludzie mają w takiej sytuacji wiele różnych zachowań. Odnoszenie się tu do zwierząt nie jest dobrym porównaniem, ale to prawda, że zwierzęta również padają ofiarą głodzenia, więzienia, zaniedbania... okropne, co człowiek człowiekowi może zgotować, żywa istota żywej istocie...

ocenił(a) film na 7
Sighma

No i mi się wydaje, że porywacz właśnie tego chciał - hodować sobie... człowieka.

Sighma

Tak z ciekawości, co to ma do oceny filmu? Bo po to jest ten portal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones