PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114096}

36

36 Quai des Orfèvres
7,3 9 959
ocen
7,3 10 1 9959
6,4 5
ocen krytyków
36
powrót do forum filmu 36

podczas klampani reklamowej tego oto filmu słyszałem opinie : najlepszy pojedynek od czasów Goraczki ... świetny scenariusz, znakomita gra aktorska super zdjęcia i genialna muzyka... i gdzie to wszystko jest pytam??
Oglądałem ten film drugi raz i zapewne ostatni, oglądałem go tylko dla tego że kilka dni temu leciał w Canal+ ....
Ten film ma po prostu dziury w banalnym zreszta scenariuszu, Depadieu i jego postać to jakas kpina, bardziej załosnej roli dawno nie widziałem, jednym słowem postać dno ... Jeżeli chodzi o gre Daniela Auteuile to jest o wiele lepszym aktorem i to było widac... Ogólnie film mnie bardzo rozczarował, od strony technicznej spodziewałem się świetnych zdjęc i genialnej muzyki , dostałem tylko jedną fajnie sfilmowaną scenę jak Auteuile wypada z facetem przez okno reszta to zwykłe zdjęcia... Muzyka kompletnie mi nie pasowała, ten film jest jakiś bezpłciowy kompletnie bez Klimatu!!
Juz po plakacie wiadać ze jest to tylko marna podróba Goraczki i nic więcej, acha jeszcze jedna sprawa dotycząca scenariusza.. wg mnie brakowało w kilku momentach logiki w tym co robi Depadieu ... no i bardzo przewidywalne zakończenie :/
Po prostu Goraczka i Infernal Affairs to inna liga, 36 to film zrobiony na fali, i na siłe ...
Jak sobie pomyśle ze ten film zebrał we Francji Cezary w kilku kategoriach, to sobie tak myśle moze z nasza kinematografią nie jest tak źle.
POzdro dla wszytkich fanów tego żałosnego filmu :D ...

mieszkoxxx

Uwielbiam ten film mimo iz większość z tego co napisałeś jest prawdą. Porównaia do Gorączki to tylko marketing i mało mnie ten aspekt obchodzi. Scenariusz wg mnie jest genialny choć faktycznie ma "dziury" i miejscami jest naiwny. Fabuła jest nietypowa, zupełnie niehollywoodzka. Duzo lepsza moim zdaniem niż fabuła Gorączki. Scenariusz Heat nie zawierał w sobie nic specjalnego choć trzeba przyznać, że został napisany w z zelazną wręcz logiką(dziur nie było). Słabym punktem 36 jest fatalne zakonczenie(Hollywood w najczystszej postaci), zupełnie do tego filmu nie pasujące. Depardieu nie gra jakoś wybitnie, ale moim zdaniem poprawnie. Zdjęcia faktycznie lepsze w Heat, ale filmom Mann'a to ciężko pod tym wzgledem dorównać. Ogólnie warsztat oceniam na poprawny. Najlepsza scena moim subiektywnym zdaniem to ta w której Depardieu ostatni raz robi uzytek ze swojego pistoletu(i spoilera nie ma), to było po prostu genialne. Klimat? gorszy od Heat jednak ja go czułem. Przewidywalne zakończenie? Nie bardziej niż w Gorączce.

Reasumując film mi się podobał nawet bardziej niż Gorączka. Film Manna miał fantastyczny klimat jednak sama intryga nie zachwyciła mnie w przeciwieństwie do fabuły 36.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones