PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114096}

36

36 Quai des Orfèvres
7,3 9 960
ocen
7,3 10 1 9960
6,4 5
ocen krytyków
36
powrót do forum filmu 36

Prośba i uwaga - spoiler :)

użytkownik usunięty

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego Klein zabił żonę Vrinksa?
Poza tym, słowa Kleina "ona już prawie nie żyła", to najgłupszy tekst tego filmu.
Z góry dziękuję, wdzięczna za pomoc, Czarownica.

Jak już w ostatniej chwili swojego życia Klein wykrzyczał Vrinksowi, że to jego wina (Vrinksa) - że to przez niego ona nie żyje. Klein kochał jego żonę, Camille i był bardzo zazdrosny o to, że ona nie kocha jego, lecz swego męża... Gdy w filmie nawet przyszedł do niej, gdy Vrinks juz siedział w więzieniu, po to, żeby się dowiedzieć czy ma ona kontakt z niejakim Silienem. Potem zapytał, czy jej jakoś nie pomóc. Ona mu na to odpowiedziała: "Ja już cię nie potrzebuję"...
Mam nadzieję, że moja pomoc Ci się przydała i dała spokojnie zasnąć;)

użytkownik usunięty
quleczka

Dzięki. :)
Początkowo też sądziłam, że to dlatego, że czuł się przez nią odrzucony, wzgardzony ale zmyliły mnie jego słowa: "ona już prawie nie żyła". Miałam wrażenie, że moze to był akt tzw."miłosierdzia" w stosunku do niej. Ach, jakże skomplikowani są ci faceci ;).

Hm, z tego co ja zapamiętałam z filmu, to żona Vrinksa nie "już prawie nie żyła", ale już nie żyła w ogóle, a Klein strzelił do niej, żeby upozorować zabójstwo przez Siliena czy jak tam się ten przestępca w aucie nazywał. Ale mogę źle pamiętać.

ocenił(a) film na 10

Właśnie 5 min temu skończyłem oglądać film na (dvd)i zgodze się z Gato. Klein mówi konkretnie "ona już nie żyła" a nie "ona już prawie nie żyła" chyba że takie tłumaczenie spotkałyście gdzieś indziej. Pozdrawiam :)

Futrzak

możliwe, ja już oglądałam to dawno... mogę się mylić...

quleczka

DIvx, napisy jest "ona już prawie nie żyła". Żal mi Vrinksa, - prawy chłop i tak cierpiał...

właśnie specjalnie znalazłem fragment, w którym obaj stoją prze lustrem i Klein mówi: "elle était déjà morte" czyli po naszemu "ona była już martwa".

użytkownik usunięty
orsino

O.k. dzięki, czyli tłumaczenie było kiepskie. Ja niestety nie znam francuskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones