PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114096}

36

36 Quai des Orfèvres
7,3 9 958
ocen
7,3 10 1 9958
6,4 5
ocen krytyków
36
powrót do forum filmu 36

Film bardzo wciąga, nie pozostawia widza obojętnym. Połączenie wątków typowej sensacji z elementami psychologicznymi (czego niestety brakuje w większości amerykańskich produkcji) sprawia, że po wyjściu z kina o filmie się rozmawia, a nie zapomina jak o kolejnym łubu-dubu. Bardzo dobre role zagrali Gérard Deaprdieu i Daniel Auteuil, szczególnie ten drugi aktor (nota bene w filmie chyba gra jego 17 letnia córka - jako córka głównego bohatera). Zarówno reżyser, jak i aktorzy doskonale pokazali, że czasami nie ma ucieczki do nikąd, w zapomnienie, że nieraz trzeba stawić czoła wyzwaniu, zwłąazcza jeżeli jeszcze w to jest wplątana polityka, znajomości, haki na innych ludzi. Naprawdę polecam - nie będziecie się nudzić

kruzynscy

Idą do kina zastanawiałam się co mnie czeka tzn. rozczarowanie czy udany wieczór. Miałam nadziję, że będzie to dobry film (główni bohaterowie z Plotka Placard, Le (AKA Closet, The) (2001)- a ten film mi się bardzo podobał) i nie myliłam się dobre kino. Mimo że kilka scen dało się przewidzieć ale był klimat (fantastyczna muzyka), nastrój, powaga, zachwyt, strach i wiele wiele innych uczuć. Gérard Depardieu zagrał wspaniale takiego skurczybyka że aż mnie krew zalewała jak go widziałam na ekranie. Nawet drugoplanowi aktorzy potrafili wykreować, stworzyć, pokazać charakter granej przez siebie posatci (np Francis Renaudi jako Titi - ach uczuciowy człowieczek)i nie zginąć w całej historii. Polecam jednym słowem film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones