PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32556}

400 batów

Les quatre cents coups
7,7 13 004
oceny
7,7 10 1 13004
8,4 30
ocen krytyków
400 batów
powrót do forum filmu 400 batów

Film się nie zestarzał, a problemy młodego Antoine (alter ego Truffaut)pozostają nadal bardzo aktualne.
brak porozumienia z rodzicami, szkoła, która zamiast odnaleźć w uczniu to co dobre, istnie po gombrowiczowsku skazuje na potępienie, niespełnione marzenia i osamotnienie każdego z bohaterów.
pięknie!
i moja ulubiona scena- "rozmowa", a w zasadzie monolog, z psycholożką- dojrzała spowiedź młodego chłopaka który doskonale rozumie meandry świata, ale jakby nikt tego nie zauważał.

polecam!

bomis13

Dokładnie, mnie najbardziej uderzyło to, iż całe jego życie spieprzyło się przez to, iż ukochał Balzaca.
Moją ulubioną sceną jest jazda samochodem policyjnym. Antoine był nadzwyczaj dojrzałym dzieckiem, ale bądźmy szczerzy - tylko dzieckiem, dlatego zastanawiałam się, kiedy po wszystkich przeżyciach jednego wieczoru (kradzieży maszyny, furii ojczyma, pobycie w więzieniu) zacznie płakać. No i stało się: jego łzy były szczere, takie jakie są łzy dziecka. Czułam się, jakbym była nim, i wstrząsnął mną przeraźliwy smutek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones