PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548326}

47 roninów

47 Ronin
6,3 80 346
ocen
6,3 10 1 80346
3,6 5
ocen krytyków
47 roninów
powrót do forum filmu 47 roninów

47 ronin

ocenił(a) film na 6

opór przed filmem z powodu tematu samurajów był niepotrzebny, ciekawy, wizualnie b. fajny, tylko to zakończenie - też mi nagroda!!! do bani z takim życiem!!!

ocenił(a) film na 7
krasula_1

Taka kultura, co poradzisz... Honor najważniejszy. Pomijam, że mój ulubiony aktor, ale nieludzkie było zmuszać kobietę, aby patrzyła na śmierć ukochanego. Czy to taki zwyczaj samurajów? Jakoś mi się wydawało, że oni to "zalatwiali" jakoś "intymniej".

renata_35

A, odkopię temat. Też mnie zabolało zakończenie, ale chyba tak to właśnie - w tej przedziwnej dla nas Japonii - wyglądało, o ile dobrze się orientuję. Co do tego, czy "nieludzkie było zmuszać kobietę, aby patrzyła na śmierć ukochanego": myślę, że japońskie wzorce zachowań były w czasach samurajów zdecydowanie inne również u kobiet. Miko wydała mi się bardzo odważną i również niesamowicie honorową postacią - przypuszczam więc, że nie było mowy o żadnym "zmuszaniu" ;) Ot, taka kultura.

ocenił(a) film na 8
krasula_1

Taaak, zakończenie rozwaliło, mialam nadzieję na ułaskawienie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones