PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548326}

47 roninów

47 Ronin
6,3 80 375
ocen
6,3 10 1 80375
4,0 6
ocen krytyków
47 roninów
powrót do forum filmu 47 roninów

ŻEBY TAK BYLI NASZYM SĄSIADEM ZAMIAST UKRAINY:)

ocenił(a) film na 8
tomisiepodoba1

A co masz do Ukrainy? Ja bym się tam bardziej Rosji bała ... Ale co do Japonii masz rację :) Nie ma piękniejszej i bardziej złożonej kultury moim zdaniem.

ocenił(a) film na 4
Veiller

Bała? A czego tu się bać? Oni nie mają z nami problemu. Nie słuchajcie tych głupot z telewizji gdyż media straszą was wojną której nigdy nie będzie, robią to po to byśmy wybrali kogokolwiek z bandy czworga, którzy udają że obronią nas przed wyimaginowanym wrogiem. Nie oglądajcie telewizji, prawdę znajdziecie w sieci.

ocenił(a) film na 8
Last_Ronin

Nie pomyśl proszę , że uważam , że Rosja za chwilę wejdzie na ziemie polskie - dobrze wiem , że tego typu przypuszczenia to brednie jakich mało. Chodziło mi raczej o to , że z Ukrainą mamy stosunki raczej obojętne. Zwyczajnie ze sobą graniczymy. Gdybym miała wybrać sobie , jakie państwo graniczące z nami , zastąpić Japonią w ''mojej fikcyjnej mapie świata'' to właśnie Rosję wykopałabym jak najdalej - bądź co bądź to największy agresor współczesnej Europy. Niech się ktoś inny martwi Putinem ;) Ukraina mi nie przeszkadza , co więcej , uważam , że my i Ukraińcy mamy bardzo wiele wspólnego. Dlatego też zdziwiłam się , że tomisiepodoba1 typuje tutaj Ukrainę a nie np Rosję ;)

ocenił(a) film na 9
Veiller

Nie mam nic do Ukrainy ani do Rosji w której bardzo mi się podobało jak skomentowali wybór Kobiety z brodą:)

ocenił(a) film na 4
Veiller

Też miałem takie zdanie, ale tak się składa że Ukraina to nie są nasi kolesie. Jak to powiedział MMK " to często byli mordercy naszych dziadków" tak tak, niestety historia nie zapomina jak oba nasze narody się nawzajem "wycinały". Więc to "wiele wspólnego trochę dziwnie brzmi". Nie mamy żadnego interesu by zajmować się sprawą Ukrainy, tym bardziej że ich podejście już nie jest takie Fair play (np. embargo na nasze mięso, które na szczęście już zniosą na dniach) poza tym nie przypominam sobie żadnej ich pomocy w naszym kraju a ty? Co do Rosji to tak jak JKM "kocham ją tym bardziej im ona dalej od Polski" a co do agresji to nie byłbym taki pewny, tak jak mówiłem media zawsze przekręcają fakty i tak się składa że Rosja tylko się broni (agresywnie bo to mocarstwo, ale atomówek na miasta jeszcze nie spuszcza) by nie przejęła jej Europa lub USA.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska

ocenił(a) film na 1
Veiller

"Ale co do Japonii masz rację :) Nie ma piękniejszej i bardziej złożonej kultury moim zdaniem."
Tak, najlepiej pokazał to dr Ishii w swoich medycznych eksperymentach na ludziach. To chyba nawet gorsze niż zbrodnie UPA, dziękuję za takiego sąsiada.

ocenił(a) film na 5
Veiller

Wybacz, ale chyba niewiele o Japonii wiesz. Japonczycy w XX wieku wymyslali zbrodnie o jakich nawet nazistom sie nie snilo. Uwazani sa za Niemcow Azji, ze wzgledu na swoja arogancje i poczucie wyzszosci nad innymi azjatyckimi narodami. Oni nie maja oporow by siegac po okrucienstwo, w celu zaspokojenia swoich potrzeb i interesow. Nigdzie w Azji nie sa lubiani, co sporo mowi o nich jako o sasiadach. Zapewniam Cie, ze nie chcialabys miec takich sasiadow.

Z Rosja masz racje. to najbardziej agresywny obecnie kraj w Europie i nie chodzi tylko o konflikt na Ukrainie. Ale Rosja to upadajaca potega, z bardzo slaba gospodarka. Za kilkadziesiat lat Rosjanie zostana ekonomicznie zdominowani przez Chinczykow.

My, Polacy, wiele zlego wyrzadzilismy Ukraincom. Ale z drugiej strony nie ma narodu blizszego nam kulturowo niz Ukraincy wlasnie. Ilekroc tam jestem, a jestem ostatnio bardzo czesto, dobrze sie czuje wsrod tych ludzi. Mowi sie, ze blisko pol miliona Ukraincow u nas mieszka, pracuje, studiuje. Oni sie swietnie asymiluja, bo polska kultura jest i dla nich bliska i dosc swojska.

użytkownik usunięty
tomisiepodoba1

Co za bzdury. No piękna ta kultura.... Rzeczywiście lepiej by było mieć ich za sąsiadów niż Ukrainę:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_nanki%C5%84ska
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_731

Nie ma jak to obejrzeć parę filmów i wygłaszać dyrdymały.

ocenił(a) film na 2
tomisiepodoba1

Dawno nie widziałem bardziej skandalicznego g.wna!
Film jest tandetny, głupi i nie ma nic wspólnego z kulturą japońską.
Mnie tradycja bushido nie rusza, bo uważam, że jest wymyślona pod koniec XiX wieku, ale historia o 47 roninach jest naprawdę dobra.
Nie zostało z niej nic.
Nic.
Kostiumy (też robione lewą ręką i "na odwal się").
Żenada!

tomisiepodoba1

Zdajesz sobie sprawę z tego, co Japonia robiła swoim sąsiadom z kontynentu, prawda? :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones