PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548326}

47 roninów

47 Ronin
6,3 80 364
oceny
6,3 10 1 80364
4,0 6
ocen krytyków
47 roninów
powrót do forum filmu 47 roninów

Przyznam szczerze, że strona wizualna tego filmu powala. Niestety nie tylko tym żyje widz. Czasami miałam wrażenie, że film byłby lepszy, gdyby był niemy. Serio. Niektóre (większość) kwestie były tak banalne, że niekiedy chciałam się złośliwie zaśmiać pod nosem. Cała historia fajna, choć lektor trochę mnie dobijał tak jak przewidywalność fabuły. Nie było płynnego połączenia scen itp...

Co do obsady to muszę powiedzieć, że całość ratują Hiroyuki Sanada (Oishi) i Jin Akanishi (Chikara). Kurde dopingowałam ich jak nie wiem. Nie głównego bohatera Kai'a i nie uwięzioną księżniczkę tylko właśnie ojca i syna. Oishi miał w sobie taką szlachetność. Nie wiem jak to nazwać, ale był w tym filmie prawdziwym Samuraiem. A Chikara poszedł w ślady ojca. Naprawdę ta dwójka zrobiła na mnie największe wrażenie. Keanu Reves był taki nijaki, ciągle ta sama mina skrzywdzonego psa. Wiedźma wyszła im trochę karykaturalnie, bo jej się nie bałam. Lord Kira był fajny w momencie, gdy już zyskał to, co chciał. Odpuścił sobie słodzenie wszystkim dookoła i pokazał swoje prawdziwe ja.
Natomiast zastanawia mnie jedna rzecz - Co ten koleś wytatuowany od stóp do głów robi na plakacie promującym film?!! Zagrał dosłownie pięć sekund i nie widziałam go z pistoletem w ręku. WTF?
Podsumowując daję siedem. Film fajny, ale duzo mu brakuje do perfekcji. Tak jak wspominałam wcześniej całe przedsięwzięcie ratuje Hiroyuki Sanada i przepiękne zdjęcia, nasycone kolory i potworki. Reszta do poprawki ;)

ocenił(a) film na 6
aneant89

Hiroyuki Sanada to największy plus tego filmu. Niestety Keanu był w tym filmie niejaki, kompletnie bez wyrazu, ani jedna scena nie sprawiła, że uwierzyłam w wielka miłość Kai'a do księżniczki.

Plenery rewelacja, sekwencje walk też bardzo dobre.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones