PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=565277}

51

3,5 321
ocen
3,5 10 1 321
51
powrót do forum filmu 51

Porządne kino klasy B. Dzień wcześniej oglądałem "Robotropolis" (czy jakoś tak) i "51" po prostu wymiata przy nim. Zupełnie dwie, różne klasy filmu pomimo, iż oficjalnie oba filmy to klasa B. Film spokojnie można oglądnąć a ja go nawet polecam na dłuższy jesienny wieczór :)

ocenił(a) film na 4

O, widzę "Dramat", że też się lubisz czasem katować takimi filami :). Ale całkiem serio, to w klasie B można znaleźć czasem coś ciekawego.

Też widziałem niedawno Robotropolis, ale nie sądzę, żeby 51 było wiele lepsze. Może to dlatego, że tematyka tamtego bardziej mnie interesowała. Za to tu wykonanie jest nieco lepsze. Oba się da jak najbardziej obejrzeć, bo nie nudzą. W tego typu produkcjach to mi jak najbardziej wystarczy.

użytkownik usunięty
FTW

Nie tyle "lubię" się katować takimi filmami, co jestem ogromnym fanem s/f, a tego gatunku filmów jest niewiele - więc gdy "zaliczę" już wszystkie, aktualne, wysokobudżetowe produkcje, przekierowuje swoją uwagę na - dosłownie - "co jest ;D
Co do "Robotropolis" - mnie tematyka tego filmu też bardziej pociągała niż tematyka "51", jednak w tym drugim filmie wykonanie (i postacie drugoplanowe) jest (są) dużo lepsze. Niemniej jako 'rasowy' fan s/f jestem nastawiony przede wszystkim na IDEE a samo wykonanie (kryterium techniczne można napisać) ma drugorzędne znaczenie (NIE zawiera się w tym kryterium jednak gra aktorska - ta jest ważna dla odbioru przekazywanej idei). Najlepszym przykładem takiego podejścia jest stosunek do trylogii "Matrix" - większość zwolenników i krytyków skupia się na efektach specjalnych, podczas gdy dla mnie zawsze miało to drugorzędne znaczenie - fabuła i idea w niej (trylogii) zawarta była dla mnie fundamentem atrakcyjności tych filmów, dlatego głęboko w nie wnikałem. Efekt tych różnych podejść jest taki, że wielu znanych mi "sympatyków" Matrixa nie zna dobrze fabuły 2 i 3 części tej trylogii a ja sypię cytatami "z rękawa" na lewo i prawo ;)

ocenił(a) film na 4

Doskonale rozumiem.
Sam też jestem uzależniony od SF i biorę (prawie) wszystko jak leci, nie patrząc na oceny, opinie, czy nawet trailery. Widzę, że coś ma metkę SF, to warto obejrzeć. Wolę słabe SF niż przeciętne rzeczy z innego gatunku.
Znajomi się czasem dziwią "po co takie gnioty oglądasz?", ale co zrobić - po prostu lubię :).

ocenił(a) film na 6

film ewidentnie nakręcony z dużym przymrużeniem oka i jako komediowy horror/SF zasługuje u mnie na solidne 6/10

ocenił(a) film na 5

całkiem niezła pierwsza część filmu za którą dałbym 6/10 potem jednak było słabiej, ale jak na kino Sci-Fi klasy B całkiem całkiem... choć mógł być lepszy

Przecież oceniłeś na 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones