PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 124
oceny
7,0 10 1 42124
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

6/10

ocenił(a) film na 6

Nie będę tutaj oceniać prawdziwości zdarzeń w tym filmie, ponieważ zdania są podzielone, jest wiele wersji historii, a ja niestety w tamtych wydarzeniach nie brałam udziału. Natomiast film jest dobrze skonstruowany, nie jest nudny ( przynajmniej dla mnie ), cechuje go świetna muzyka. Na uwagę zasługuje rola Piotra Głowackiego, z której wywiązał się moim zdaniem znakomicie. Dzięki niemu ten film nabrał odrobiny lekkości i komedii, sprawiając, że nie ma w nim takiego patetyzmu i powagi, jaką Polacy lubią zadręczać widzów. Minusem jest oczywiście mnóstwo przekleństw i obowiązkowa goła baba, ale to już chyba stałe elementy polskich produkcji. Poza tym miło było popatrzeć na te wszystkie nyski i fiaty z tamtych lat :)) Pozdrawiam...

ocenił(a) film na 9
zai83

>>Minusem jest oczywiście mnóstwo przekleństw
Cóż taki chyba był jednak język tamtych czasów, a już w odniesieniu do trepów i esbeków na pewno.
>>i obowiązkowa goła baba
Ale ładna i zgrabna i to jest jakby rozgrzeszenie z tego absolutnie zbędnego dla akcji filmu elementu ;)

Mnie film zaskoczył pozytywnie, bo rzeczywiście udało się uniknąć nudy jaką niestety niesie za sobą często dokument. I obejrzałem go z przyjemnością, czego o licznych produkcjach polskich nie mogę powiedzieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones