PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537460}
7,0 42 124
oceny
7,0 10 1 42124
6,3 10
ocen krytyków
80 milionów
powrót do forum filmu 80 milionów

Dwie najgorsze sceny z filmu

użytkownik usunięty

Pierwsza :

Idziemy po 80 milionow z dwiema walizeczkami......................

Druga :

Sobczak,jedzie po 20 baniek z ksiedzem,wiedzac ze w miejscu w ktorym rozmawiaja jest zainstalowany podsluch.

Film sredni,jednak byly dobre momenty.
Kapitalna gra aktorska Piotra Glowackiego,jak dla mnie najlepsza rola w filmie.

ocenił(a) film na 6

to z tym podsłuchem rzeczywiscie było żenująco głupio wymyślone

Dowiedziałeś się skądś, że tak nie było? Logika nie jest najmocniejszą stroną ludzi, a Sobczak, pomimo inteligencji, miał niewyparzony język i za dużo stresu.
Poszli po 80 milionów myśląc, że dwie wystarczą. Co w tym dziwnego? Nie widzieli wcześniej takiej gotówki.

użytkownik usunięty
Koshara

Sobczak moze i mial nie wyparzony jezyk ale nie byl idiota...a juz na pewno nie takim zeby w taki sposob.

Czyli ty jakbys mial isc po 80 milionow to bys poszedl z dwoma walizkami tak?Prosze cie...

Wiem ze jestes fanem filmu ( 9/10) wiec go bronisz jak lew ;] ja tylko pisze swoje zdanie,dla mnie to byly zle sceny i tyle.

użytkownik usunięty

Mialo byc "a juz na pewno nie takim zeby w taki sposob dac sie zlapac."

Nie jestem fanem, tylko potężnie zaskoczonym widzem ostro potraktowanym przez współczesne, polskie filmy :) Nie bronię jak lew, tylko nie widzę tutaj uchybień. Film zaskoczył mnie brakiem zadęcia, typowego gdy mowa o Solidarności i Stanie wojennym, lekkością porównywalną (bez żadnej przesady) z Żądłem, Oceans Eleven albo Italian Job i nietypową historią. Trudno uwierzyć, żeby coś podobnego się wydarzyło ale rzeczywistość przerasta fikcję. O walizkach jest tutaj - http://www.polityka.pl/kultura/aktualnoscikulturalne/1521516,2,opowiesc-o-solida rnosciowym-skoku-na-bank.read . Ci ludzie byli niewiele starsi ode mnie i przyznaję się, że nie mam zielonego pojęcia, ile miejsca zajmuje 80mln :) A w filmach akcji np. ze Stathamem walizeczki (na pewno poręczniejsze od rowerowych pokrowców) potrafią pomieścić małe fortuny w gotówce i nikogo to nie dziwi.

użytkownik usunięty
Koshara

Hmm..no faktycznie ponoc tak bylo naprawde,ze przyszli tylko z dwiema walizkami,w takim razie ja sie pomylilem z ta scena,nie wiedzialem ze faktycznie tak bylo,pozdro.

ocenił(a) film na 6

filmu nie oglądałem ale coś taki zdziwiony że przyszli w dwóch walizkach to były inne czasy i dwie walizki powinny w zupełności starczyć na 80 milionów

użytkownik usunięty
pklo01

"dwie walizki powinny w zupełności starczyć na 80 milionów"...aha fajnie,tylko ze babka musiala im dac pokrowiec od roweru aby te pieniadze im sie zmiescily wiec o czym ty mi tu piszesz ( nie liczac oczywiscie dwoch walizek,oprocz tego pokrowca ).

ocenił(a) film na 6

ale dla czego byłeś tak zdziwiony że poszli z dwiema walizkami? powinny się zmieścić ale się nie zmieściły,podam ci przykład 1988 dwóch bandytów napadło na dwoje konwojętów przewożących 50 milionów

użytkownik usunięty
pklo01

Dlatego ze jednak 80 baniek to spora kwota i raczej wiadome jest ze niema szans aby sie tyle kasiory zmiescilo w dwoch walizkach.

"powinny się zmieścić ale się nie zmieściły," - wlasnie ze nie powinny sie zmiescic :)

"podam ci przykład 1988 dwóch bandytów napadło na dwoje konwojętów przewożących 50 milionów " nie rozumie co to ma wspolnego?

ocenił(a) film na 6

Przewożących 50 milionów w jednej walizce i to był największy napad w powojennej Polsce, wtedy to były inne czasy i to było normalne że 50 milionów mieściło się w jednej walizce

użytkownik usunięty
pklo01

No ok spoko,skoro 50 baniek miescilo sie w jednej walizce to czemu 80 baniek nie zmiescilo sie w dwoch?

ocenił(a) film na 5

inne nominały? - w 1988 już po inflacji dodrukowano już trochę wyższych, np 5 tysi

użytkownik usunięty
papertiger

Dobra spoko stary,ja pisze o filmie "80 milionow" a ty mi tu zaraz wyjedziesz z historia kina i z historia banknotow...napisalem juz wyzej ze sie pomylilem z ta kasa bo nie wiedzialem ze taka scena miala miejsce naprawde.

ja wam powiem czemu się nie zmieściło... bo widocznie produkcja nie mogła znaleźć innych nominałów poza 1000 zł i 500 zł. Jak babka im wypłacała ja się zastanawiałam czemu największym nominałem jaki mi mignął jest 50 000zł?
Ale ja się tymi pieniędzmi posługiwałam w latach 90' więc możliwe że wówczas nominały były niższe bo przecież inflacja wystrzeliła pod sufit. Generalnie myślę, że miało być zabawnie i wg mnie to tak wyszło, że nasi bohaterowie są trochę a) pierdłowaci b) wszystkiego się nie da przewidzieć. :)

Myślę, że wg twórców Sobczaka miały zaślepić te pieniądze i po prostu zapomniał o podsłuchu. Drobny błąd i wystarczyło: szach mat. W sumie to mi się podobało w tym filmie i jedna strona i druga popełniały błędy czasem mniejsze czasem większe. Film sam w sobie nie jest jakiś rewelacyjny ale daje do myślenia. I ten stan wojenny... jakie to człogi ruskie? Nie, polskie. W głowie mi się to jednak nie mieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones