PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240275}

9

7,4 58 068
ocen
7,4 10 1 58068
6,0 18
ocen krytyków
9
powrót do forum filmu 9

Cudo.

ocenił(a) film na 10

Ostatnio miałem prawdziwą orgię doskonałych animacji dla mych oczu i mego umysłu! XDD W
kinie "Frankenweenie" i "ParaNorman" (dwa razy 10/10, nie dało się inaczej) no i nadrobiłem w
końcu "9", o której sobie przypadkowo przypomniałem. Cóż mogę powiedzieć... kolejne 10/10. Nie
dało się inaczej :).

ocenił(a) film na 1
Darkengar

Nie lubie klimatu "9" i Paranormana, na dodatek maja wg mnie slaba fabula. Zdecydowanie bardziej podobaly mi sie Tangled, How to train your dragon, Megamocny i Rodzinka Robinsonow.

ocenił(a) film na 10
blizzarder

Jezu... co za żałosny trolling O__o To tak, jakbyś ty powiedział: "Lubię czerwone Ferrari", a ja odpowiedział na to: "Eee tam, Ferrari jest do dupy, ja tam wolę lemoniadę"...

A co do fabuły... to, że jej nie rozumiesz, nie znaczy, że jest słaba. Z pewnością trochę przygnębiające, ciut straszne i lekko brutalne post-apo nie jest nawet w pobliżu bajek "disneja" i "drimłorksa". Jest o wiele, wiele lepsze, bo świeże i inteligentne a przede wszystkim wartościowsze. Bajki/baśnie powinny (nie wszystkie oczywiście, bo wtedy dziecko wyrośnie na Burtona :P) być trochę straszne. Dzieci lubią się bać w granicach zdrowego rozsądku. A jeśli szkrab będzie się tylko wychowywał na "oczojebnych" wszystkimi kolorami tęczy opowieściach Disneya, to wyrośnie na ćpuna wcinającego LSD na drugie śniadanie ;>.

PS. Skąd wiem, że jesteś totalnym trollem (i do tego żałosnym, trollować trzeba umieć)? Bo zero argumentów tłumaczących ocenę 1 (WTF?!?!?! O_o To co dostają u ciebie dzieła Uwe Bolla, czy kac wawa jakieś???) w twojej wypowiedzi... ogólnie brak w niej czegoś wartościowego. A najlepiej to idź na sanki i nie marnuj czasu sobie i innym.

ocenił(a) film na 1
Darkengar

Po pierwsze nie jestem trollem. Ocene 1 wystawilem dlatego, ze zaluje czasu, ktory poswiecilem na ogladniecie tego filmu. W filmie nie bylo kompletnie niczego zaskakujacego.

Mowisz, ze nie rozumiem fabuly... moze w takim razie mnie oswiecisz? Co bylo w niej takiego madrego i jaki byl przekaz tej animacji? Moze, ze nie wolno zostawiac przyjaciol (poznanych 2 minuty temu) w potrzebie? O kurcze, ale to odkrywcze. Teraz nic juz nie bedzie takie samo.

Mimo iz Paranorman jest slaby, posiada konkretne przeslanie dotyczace akceptowania innosci. Pomijam fakt, ze w bajce zostal przemycony gej, aby maluchy od najmlodszych lat sie z nimi oswajali, ale coz... widocznie czasy zmienily.

PS. Swoja ocene umotywowalem w innym watku: http://www.filmweb.pl/film/9-2009-240275/discussion/ten+film+na+pewno+nie+zas%C5 %82u%C5%BCy%C5%82+na+dziewi%C4%99%C4%87+%3AD,2014442

Jezeli taki z Ciebie detektyw, ze sprawdzasz jakie oceny wystawiam filmom, moglbys pofatygowac sie tez o przegladniecie pozostalych watkow.

Darkengar

Cytat za Wikipedią: "(...) LSD w wyniku rozpadu przestaje oddziaływać z komórkami, następuje nagły wzrost przewodnictwa – impulsy między neuronami są silniejsze, co prowadzi do wykorzystywania połączeń, które w normalnym stanie (bez nadmiaru neuroprzekaźnika) nie byłyby wykorzystane (...)".
LSD przez wielu jest uważane jako narzędzie rozwoju duchowego prowadzącego do głębszego pojmowania świata i z tych dwóch kategorii animacji o które się tu kłócicie to właśnie "9" jest zdecydowanie bliższe świadomości człowieka mającego doświadczenie z LSD niż takie "Tangled".
Zawsze wiedz o czym piszesz a nigdy nie wyjdziesz na idiotę.

ocenił(a) film na 10
Mikz

Cóż, ja za idiotów postrzegam osoby mające zamiast mózgu wyszukiwarkę google, bądź wikipedię (dobrze, że chociaż znasz zasadę, że cytat trzeba umieścić w cudzysłowie i potrafisz posługiwać się wyszukiwarką). Ja, nad jałowe cytowanie, stawiam empiryczne doświadczanie. Twój argument (nie wiem nawet, czy można to rozstrzygać w kategoriach argumentu) jest inwalidą (od "Your argument is invalid", na wszelki wypadek piszę, gdybyś nie wiedział ;) ).

"Po pierwsze nie jestem trollem. Ocene 1 wystawilem dlatego, ze zaluje czasu, ktory poswiecilem na ogladniecie tego filmu. W filmie nie bylo kompletnie niczego zaskakujacego."
No, ja zazwyczaj biorę po d uwagę więcej czynników, np. poziom animacji, historię, atmosferę, scenografię, w przypadku animacji voice-acting, twisty fabularne... masę rzeczy, bo oceny mogą być krzywdzące i w trollowaty sposób zaniżać ocenę. Nic cię nie zaskoczyło? Od pierwszej minuty wiedziałeś jak to się wszystko zaczęło i jak skończy, tak? Gratuluję. Kolejny geniusz który "wiedział, że Willis jest duchem". Na twoim miejscu, mając taki szósty zmysł, nie marnowałbym czasu i oglądał same trailery, bo coś czuję, że twoje IQ rozszyfrowałoby każdy film na podstawie tych 2-3 minut :).

"Mowisz, ze nie rozumiem fabuly... moze w takim razie mnie oswiecisz? Co bylo w niej takiego madrego i jaki byl przekaz tej animacji? Moze, ze nie wolno zostawiac przyjaciol (poznanych 2 minuty temu) w potrzebie? O kurcze, ale to odkrywcze. Teraz nic juz nie bedzie takie samo."
[SPOILERY] No na pewno nie zostawia się jedynych prawdopodobnie żyjących istot, które są do ciebie podobne, które mówią i w tym zdewastowanym, post-apokaliptycznym świecie są pierwszymi bytami, które spotykasz po swoich "narodzinach". Tak, to było totalnie głupie ze strony tytułowego Dziewiątki, że ratował swojego brata, a gdybyś zrozumiał fabułę, to ratował tak naprawdę siebie, bo wszyscy byli częścią jednej duszy.[SPOLERY] Potłumaczył bym ci, ale musisz zadać konkretne pytania. I nie tak infantylne.

"Mimo iz Paranorman jest slaby, posiada konkretne przeslanie dotyczace akceptowania innosci. Pomijam fakt, ze w bajce zostal przemycony gej, aby maluchy od najmlodszych lat sie z nimi oswajali, ale coz... widocznie czasy zmienily."
Jak dla mnie ten gej był po prostu normalnym człowiekiem i ciekawym zabiegiem mającym na celu delikatne zacieranie bariery postawionej przez społeczeństwo w słowie "inność", bo tak naprawdę, to jest to normalność. Starożytni nie mieli z tym problemu, dopiero jak ciemnogród popostawiał sobie kościoły, wszystko się pozmieniało -__-". Dla mnie jednak ciekawsze było połączenie animacji poklatkowej z komputerową (czy nawet zrobienie animacji komputerowej tak, żeby wyglądła na poklatkową... nie wiem jak to wyglądało od strony technicznej/produkcji, ale efekt był świetny i miły dla oka), a już na pewno fabuła i stworzenie wartościowego horrorku dla dzieci (bo dzieci wbrew pozorom lubią się trochę bać i słuchać opowieści o duchach ;) ) bo mało jest takich produkcji (jedynie "Straszny Dom", "Gnijąca Panna Młoda", "Frankenweenie", "Wallece i Gromit: Kłątwa Królika"... i tyle? Zauważ, że każdy z tych filmów, był jakościowo i wartościowo z najwyższej półki).

"Jezeli taki z Ciebie detektyw, ze sprawdzasz jakie oceny wystawiam filmom, moglbys pofatygowac sie tez o przegladniecie pozostalych watkow."
Nie schlebiaj sobie ;). Kiedy sprawdzam ewentualne oceny innych filmów u kogoś, to po to, żeby podystkutować na poziomie o innych obrazach, które nam się podobały, lub nie podobały, ewentualnie u kogoś, kto wystawia ocenę 1 tak naprwadę nie dając żadnych konkretnych argumentów, bo chcę wiedzieć jak mam rozmawiać - jak ze zwykłym hejterem i trollem w normie intelektualnej, czy hejterem i trollem, który tylko nienawidzi i trolluje :).

Waracając do pana mikz'a:
"Cytat za Wikipedią: "(...) LSD w wyniku rozpadu przestaje oddziaływać z komórkami, następuje nagły wzrost przewodnictwa – impulsy między neuronami są silniejsze, co prowadzi do wykorzystywania połączeń, które w normalnym stanie (bez nadmiaru neuroprzekaźnika) nie byłyby wykorzystane (...)".
LSD przez wielu jest uważane jako narzędzie rozwoju duchowego prowadzącego do głębszego pojmowania świata i z tych dwóch kategorii animacji o które się tu kłócicie to właśnie "9" jest zdecydowanie bliższe świadomości człowieka mającego doświadczenie z LSD niż takie "Tangled"."
Podejrzewam, że nawet nie "ogarniasz" tego cytatu z wikipedii, a już na pewno nie rozumiesz ironii i cynizmu w charakterze których kwas lizergowy został przytoczony.

ocenił(a) film na 7
Darkengar

Średniak film, nie truj d00py.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones