PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3997}

Aż na koniec świata

Bis ans Ende der Welt
7,2 588
ocen
7,2 10 1 588
7,0 3
oceny krytyków
Aż na koniec świata
powrót do forum filmu Aż na koniec świata

ja oglądałem wersję reżyserską, która trwa 5 godzin. Tak, 5 godzin. To... nie powiem walka o przetrwanie momentami. Ale i warto obejrzeć, klimat jest niesamowity, niemal cyberpunkowy, a to mój konik.

ocenił(a) film na 8
bliziu

Też właśnie obejrzałem tę wersję i nie wyobrażam sobie, jak może wyglądać jakaś krótsza. Historia wciągnęła mnie bez problemu, klimat zauroczył i wcale się nie wynudziłem.

ocenił(a) film na 10
rajmund

Podpisuję się pod tym.
Trzeba też dodać, że wersja reżyserska jest trylogią. Każda część trwa około półtorej godziny, więc jak ktoś nie da rady w jednym ciągu obejrzeć, zawsze można rozdzielić :)

rajmund

Ten film jest cudowny. Moim zdaniem ma w sobie coś ulotnego, wyjątkowego co sprawia, że ogląda się go z zadziwiającą łatwością i przyjemnością pomimo jego długości. Dodam, że też połakomiłem się na tą prawie pięciogodzinną wersję reżyserską i absolutnie tego nie żałuję. Również nie mogę sobie wyobrazić, że ten obraz istnieje w ogóle w jakiejś innej, okrojonej wersji.

ocenił(a) film na 10
bliziu

Aha, właśnie. Warto wspomnieć że ZNANY kinomaniakom Gryffith zrobił film Nietolerancja.
Jak wiadomo trwa on w wersji orginalnej 72 godziny. Los chciał, że człowiek nie da rady tyle wysiedzieć. Co ciekawe gdy Melies wyszedł z "podróżą na księżyc" wielu ludzi nie chciało tego filmu, jako by był za długi. Miał aż 14 minut, co jak na tamte czasy było, można by rzec kosmicznie długim filmem.

ocenił(a) film na 4
bliziu

Szukam filmu chociażby w normalnej wersji byleby w PL. I to już od kilku miechów, nigdzie tego niema ;(
Pomożecie ? :)

http://www.filmweb.pl/myBlog/entries/all
aural82 @ o2 pl

ocenił(a) film na 4
bliziu

Masz na myśli tą wersję która trwa 4,6 godziny ? Właśnie dorwałem ten film w wersji 3 cd, 3 filmy, ale nie jest napisane że to wersja reżyserska.

mc_aural

Tak, to ta wersja. Udanego seansu życzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones