PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772257}

ARQ

6,2 14 896
ocen
6,2 10 1 14896
ARQ
powrót do forum filmu ARQ

Podoba mi sie watek ktory wzbudza kontrowersje. Mianowicie uratownie jednego z "rodziny" przed porazeniem maszyna. Jak wiadomo wszystko zaczelo sie od tego ze jeden gosc zrobil spiecie w maszynie poprzez dotkniecie jej. Dlaczego wiec kiedy zostaje przy kolejnym resecie uratowany czas dalej sie resetuje ?
To jest wlasnie paradoks podrozy w czasie. Czas sie dalej resetuje poniewaz facet nigdy by nie byl uratowany gdyby nie owe resety. Zginal by za pierwszym razem i koniec kropka.
Dlatego idac tym tropem ten film nie ma konca.
Moim zdaniem nie mozna wylaczyc maszyny gdyz wszystkie dzialania bohaterow sa spowodowane jej wlaczeniem.

Beda tkwili w petli czasu na zawsze.

"Wehikul Czasu" to wyjasnil:) Nie mozesz uratowac swojej kobiety cofajac sie w czasie bo zbudowales te maszyne tylko dlatego ze umarla. Gdyby zyla nigdy bys maszyny nie zbudowal" .

ocenił(a) film na 8
Trojan26wwa

Wiem, dawno napisałeś swój komentarz, jednakże mnie zaciekawił.
Otóż idąc tematem ,,wehikułu czasu" rodzą się różne wersje.
Jedna to taka jak w filmie, o którym podałeś, ale są inne wersje, np.
1. Ginie Twoja dziewczyna, budujesz wehikuł by ją uratować, ale co się stanie jak spotkasz samego siebie? więc najlepiej przebrać się za np. dziadka lub bezdomnego.
Ratujesz ją i skacząc na swój czas widzisz siebie wraz z nią (jest Ciebie dwóch) i teraz jedyna opcja to zabicie tego drugiego Ty lub samego siebie, pytanie co z zwłokami?
2. Jeżeli dałoby się stworzyć maszynę wywołującą efekt motyla (są trzy filmy o takim tytule) więc skaczesz w swoją świadomość zaraz przed jej śmiercią i ratujesz dziewczynę, problem jest taki że musisz żyć dalej, nie masz opcji skoku w przyszłość.
3. Ostatnia wersja według mnie dotyczy alternatywnych światów/czasów. Skacząc nawet o godzinę wstecz lub do przodu, skaczesz w inny wymiar, a w tamtym skąd pochodzisz, znikasz niewytłumaczalnie. Znajomi, rodzina itp. nie wie co się z Tobą stało (znikłeś). Pojawiasz się w innym wymiarze gdzie robisz co chciałeś, np. wygrać pieniądze i to robisz, ale nie masz opcji powrotu do prawdziwego swojego wymiaru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones