PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=475159}

Adam

7,3 27 294
oceny
7,3 10 1 27294
7,8 4
oceny krytyków
Adam
powrót do forum filmu Adam

lekka, nawet całkiem sympatyczna, ale wciąż sztampowa i nazbyt bezbarwna komedia romantyczna. to, co odróżnia ją od większości produkcji z tej ligi, to fakt, iż główny bohater zmuszony jest żyć z przypadłością znaną jako syndrom Aspergera. teoretycznie można by z tego tematu wycisnąć całkiem sporo, twórcy jednak chyba za bardzo bali się rozwiązań "niestereotypowych", więc rozgrywają swą opowieść w barwach ciepło-sentymentalnych. na plus wybija się niezły Hugh Dancy w roli tytułowej, znajdzie się też kilka lepszych scen, ale ogólny poziom tej produkcji nie wznosi się ponad szarą przeciętność. tak jak przeciętna jest jego bohaterka płci żeńskiej, która już na wstępie wstawia widzom mdłą i pretensjonalna gadkę o "Małym księciu" Saint-Exupéry'ego. tego typu banałów jest tu zresztą więcej, najwyraźniej wciąż trudno przełamać się ludziom do mówienia o tym co niepopularne w sposób nieszablonowy i pozbawiony nadętej poprawności.

Caligula

Przepiękna muzyka...dużo życiowych nauk, umiejętnie wpasowanych w fabułę, dzięki czemu nie męczą. Bardzo przyjemny film..a jednocześnie smutny..jak obejrzysz-zrozumiesz.
Podobało mi się to, że wzruszyłam się, a dosłownie kilkanaście sekund potem uśmiechnęłam się do Adama. :))
Zapamiętam i wezmę sobie do serca nauki...i w trudnych chwilach, zawsze pomyślę, że jest wiele ludzi, którzy mają gorzej ode mnie...a ja np nie korzystam z przywilejów, jakie dało większosci zycie, a nawet czasami na nie narzekam. Adam ich nie mial..
P.S. Nie zgodzę się z Tobą, Caligulo. Nie zgodzę się, że to jest komedia romantyczna. Ani z tym, że aktorka pociskała banały, a już na pewno z tym, że Saint-Exupéry umieścił takowe w "małym księciu"...Zgodze się, że główna postać płci żeńskiej była bezbarwna...i z tym, że Hugh Dancy jest niezły w tym co robi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones