PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=715847}
7,0 42
oceny
7,0 10 1 42

Adolf Hitler: The Greatest Story Never Told
powrót do forum filmu Adolf Hitler: The Greatest Story Never Told

Ultraprawicowy amerykański dokument, którego celem jest przedstawienie Hitlera w pozytywnym świetle - jako niezrozumianego męczennika. Zrealizowany przez ludzi z ruchu alt-right, trwa ok. 6 godzin i wzbudził spore kontrowersje w USA i Niemczech.

13Gniewny

tania propaganda. wszystko co było powiedziane o krwawej niedzieli - to jedno wielkie kłamstwo

ocenił(a) film na 10
13Gniewny

Ten dokument został zrobiony zanim """alt-right""" istniało debilu

alibaba_tortinu

prawda ^ mimo tego, został zrealizowany przez ludzi, którzy potem zostali częścią ruchu alt-right. I czemu od razu wyjeżdżasz z tym debilem...?

13Gniewny

Niektóre niemieckie półgłówki i gimbusy się teraz tym jarają i traktują ten dokument, jak bożka, bo zwalnia ich kraj z odpowiedzialności za potworności IIWŚ. Często takich spotykam. Tych idiotów szczególnie charakteryzuje naiwność, fanatyzm i brak jakichkolwiek argumentów, czy rzeczowych dowodów. :)

ocenił(a) film na 10
alibaba_tortinu

Dobry dokument. Na pewno beda jakies nieprawidlowosci - ale duzo lepsze to niz historia napisana przez zwyciezcow, ktora nam tluka do glow od kolyski. Najlepiej zawsze samemu badac kazdy najmniejszy szczegol, szukac skanow oryginalnych dokumentow, nagran, sciagac kopie gazet z tamtych czasow etc.... to jednak zabiera sporo czasu. Nie ma dla mnoe znaczenia kto cos mowi/pisze - alt-right, ultra-left, mega-center czy kubus puchatek.... zawsze sam wszystko rozkminiam

charlesbronson7

Już starożytni powiadali że historię piszą Zwycięzcy. Cóż, ciekawe jak rozkminisz historię współczesną, masz wehikuł czasu?

iraz75

Nie potrzeba wehikułu czasu żeby umieć spojrzeć w przeszłość, wystarczy wyciszyć się od otaczającego nas huku miliona głosów '-moja prawda jest najmojsza niż twojsza' i korporacyjnych też rządowych propagand zdjąć okulary zarąbistości i zamilczeć wytężyć oczy słuch i obserwować, zagryźć wargi i zignorować swoje egoistyczne komentarze i zdania jednolinijne perspektywę bo to przeszłości nie zmieni ale na pewno utrudni jej odnalezienie i poznanie. Finalnie otwarcie się na punkty widzenia z różnych perspektyw może bardzo pomóc, ale w swej ułomnej naturze zapewne jak wielu szarych ludzi odszczekasz swoje zmieszasz kolejnego z błotem i pójdziesz dalej przekonany że wiesz już wszystko w tej kategorii i ty masz racje zaś żaden czy to rząd czy encyklopedyczna lektura nie może ani kłamać ani naginać faktów do swojej racji zupełnie tak jak ty to robisz kiedy wyczuwasz że nie taki z ciebie alfa kiedy przychodzi ktoś z większą wiedzą i siła już nie działa.

13Gniewny

To jeszcze nie znaczy że film przedstawia prawdy.

13Gniewny

Od kiedy prawica ma lub miała jakikowliek związek z Hitlerem czy Nazizmem? NSDAP była partią prawicową? Do szkół uczyć się! Teraz wszystko co najgorsze to prawica #jprdl ...

iraz75

A no była, uczą też tego w szkole. Była oparta na wartościach narodowościowych i faszystowskich, a one w dzisiejszym rozumieniu podziału lewica-prawica przypisywane są tej drugiej

13Gniewny

Faszyzm to wymysł Musoliniego, Hitler się na nim wzorował. Dziwna taka prawicowa partia która księży wycinała w pień a za Biblię posyłała na przymusowe roboty. Pierwszy filar prawicowości idzie się gonić. Poza tym byli okultystami. Socjalizm poza tym jest przeciwnością prawicy. PiS uważa się za prawicową a w rzeczywistości są socjalistami. Chodziłem do 8 letniej podstawówki i zawsze uczono mnie że NSDAP było Narodowo Socjalistyczną Partią Pracy. Z Narodowcami stricte mieli niewiele wspólnego bo wyznawali Nazizm. Po drugie, prawica wyznaje konserwatyzm a z tego co wiem aborcja i eugenika jakoś nie bardzo ze sobą współpracują.

iraz75

- "dziwna taka lewicowa partia, która komunistow wycinała w pień a za dzieła Marksa i Engelsa posyłała na przymusowe roboty. Pierwszy filar lewicy idzie się gonić"
- niektórzy pewnie byli okultystami. To nie znaczy, że nie mogli wyznawać wartości prawicowych.
- PiS jest partią prawicową poglądowo. Ekonomicznie rzeczywiście wprowadza programy socjalne, niekoniecznie socjalistyczne (wszak istnieją własności i przedsiębiorstwa prywatne...). To się jednak nie wyklucza.
- NSDAP było Narodowo Socjalistyczną Partią Pracy tylko z nazwy. Jak już wspomniałem poniżej, tyle mieli z socjalistów, co Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna z demokracji ludowej.
- aborcja i eugenika rzeczywiście średnio współpracują z konserwatyzmem, ale w nazistowskich Niemczech chodziło o pozbywanie się elementów niepotrzebnych i wadliwych - czyli Żydów, czarnoskórych, chorych, upośledzonych. Aborcja na białym, zdrowym dziecku była nie do pomyślenia. Nie mówię, że pozbywanie się Żydów, czarnoskórych, chorych i upośledzonych to cechy konserwatyzmu, ale chęć przedłużania białych, czystych i zdrowych ubermensch już tak.

13Gniewny

Nie ma dzisiejszego rozumienia podziału lewica prawica. Są tylko ludzie głupi, którzy powtarzają lewicową nowomowę albo ludzie mądrzy, którzy rozumieją znaczenie definicji. Skoro Adolf Hitler był socjalistą, przywódcą socjalistycznej partii niemieckich robotników to znaczy, że był lewicowcem gdyż wyznawał lewicowe wartości. To za Adolfa Hitlera w Niemczech zaczął obowiązywać Kodeks Pracy i wiele przepisów prawnych ułatwiających życie niemieckim robotnikom. Benito Mussolini, twórca faszyzmu, również był socjalistą. A faszyzm nie ma nic wspólnego z narodowością a jedynie z państwem. Faszyzm zakłada, że najważniejsze jest państwo jako instytucja. Państwo czyli urzędnik jest nieomylny, najmądrzejszy i najważniejszy. W przedwojennej Polsce było wiele narodowości i jedno państwo. Narodowcy walczyli o dobro Polaków a faszyści walczyli o dobro państwa mając w dupie Polaków bo urzędnikami mogli być przecież także Żydzi, Ukraińcy, Białorusini czy Niemcy. Faszyzm ze swoim internacjonalizmem jest zbliżony do sowieckiego komunizmu czyli chyba raczej lewicowej opcji ;-)

Janekkowalski2011

jak to jest, że lewica jest w stanie przyznać sie do zbrodni Stalina i Pol Pota, a prawica dorzuca nam jeszcze Hitlera bo "przecież narodowy SOCJALIZM" i "co złego to nie my"? XDDD
- NSDAP było tak socjalistyczne, jak KRLD jest demokratyczna. Hitler stylizował się na przywódcę robotników, żeby zyskać ich poparcie.
- faszyzm włoski miał dużo wspólnego z narodowością, czerpał z symboliki cesarstwa rzymskiego, wymarzone Włochy Mussoliniego składaly się z terenów historycznie rzymskich. Faszyzm włoski opierał się na narodowej dumie. Zresztą, nie wiem skąd wyciągnąłeś tę definicje faszyzmu. Brzmi jakbyś powtarzał prawicową nowomowę, bez zrozumienia znaczenia powszechnie uznawanych definicji... ;)
- Hitler wspierał prywatne, kapitalistyczne przedsiębiorstwa, takie jak rodzinę Krupp z Essen, produkujących broń
- W obozach koncentracyjnych siedzieli komuniści i marksiści, których Hitler uważał za wrogów.

13Gniewny

Jak to jest, że wy lewicowcy tak bardzo nie rozumiecie albo udajecie idiotów!? ;-)

Skoro Hitler "stylizował się" na przywódcę robotników to dlaczego w demokratycznych wyborach wygrał władzę? Dlaczego niemieccy robotnicy ochoczo i z entuzjazmem wspierali Hitlera od samego początku rządów Hitlera aż do upadku w 1945 roku!? Dlaczego niemieckie kobiety z radością marzyły o tym aby "urodzić" Hitlerowi dziecko aby mogło walczyć w imię wartości przez Niemców wyznawanych!? Nikt im nie kazał. Nikt im nie zabraniał na głosowanie za komunistami czy innymi partiami. Niemieccy robotnicy i ich rodziny ukochały Hitlera za to co on im dał. Za lepsze życie, którego dzięki niemu doświadczali.

NSDAP było bardzo socjalistyczne. Całe ich rządy opierały się na socjalizmie. Ale nie będę przepisywał książek tutaj. W każdym razie jak poczytasz statystyki z okresu rządów Hitlera to dowiesz się matematycznie jak wiele osób i o ile procent zyskało na niemieckim socjalizmie. Co nie wyklucza, że część osób na tym straciła. Na przykład niektórzy Żydzi.

Gdyby faszyzm nawiązywał do narodowości a nie do państwa to inne narody nie mogłyby go u siebie zastosować. No bo jaki sens ma niemiecki czy polski faszyzm kiedy nawiązuje do Rzymu ;-) A definicja faszyzmu została stworzona przez twórcę faszyzmu czyli Benito Mussoliniego. To on osobiście stwierdził, że idea faszyzmu zawiera się w słowach „wszystko dla państwa, nic przeciwko państwu, nic poza państwem”.

Hitler nie wspierał żadnych prywatnych przedsiębiorstw tylko je wykorzystywał do swoich celów. Potrzebował zmilitaryzować Niemcy więc Krupp miał zlecenia. Ale jak to w socjalizmie, to nie producent decydował o cenie tylko urzędnik ;-)

Zawsze się likwiduje konkurencję więc nie dziw się, że komuniści siedzieli w obozach.

Na koniec muszę stwierdzić, że jesteś chyba jedynym lewicowcem, który przyznał, że Stalin i Pol Pot zabijali w imieniu lewicy. Zwykle słyszę, że Stalin i Pol Pot źle zrozumieli idee Marksa więc nie można uznać ich za lewicę więc i ich zbrodnie nie są lewicowe ;-)

Janekkowalski2011

Robotnicy głosowali na Hitlera bo obiecał im socjalizm, tylko taki fajniejszy, niz ten proponowany przez partie komunistyczne. Ukochali go nie dlatego, że im dał, ale dlatego, że powiedział, że da. Nie wiem, masz jakieś statystyki, których nie znam więc nie sposób jest mi też ich skomentować.
Faszyzm włoski nawiązuje do Rzymu, faszyzm niemiecki nawiązywał do Wielkiej Rzeszy (stąd III Rzesza), a faszyzm polski nawiązuje pewnie do husarii albo nie wiem, Wielkiej Lechii XD
z tymi Kruppami i innymi prywatnymi przedsiębiorstwami, nie wiem - wydaje mi się, że jakby jeden z najpotęzniejszych ludzi na całym świecie chciał, to mógłby całkowicie przejąć (skolektywizować...? ;) ) ich zakłady, ale tego nie zrobił, a zamiast tego pozwalał im rozkwitać. Szczerze, nie wiem, kto ustalał ceny i czy NSDAP oplatało sobie te przedsiębiorstwa wobec palca.
Komuniści siedzieli w obozach jako konkurencja, chociaż wcale nie musiało nią być... skoro mieli podobne poglądy polityczne to czemu Stalin i Hitler nie ciągneli swoich wspólnych działań dalej i nie stworzyli Związek Socjalistycznych Republik i Rzesz Radzieckich?
A co do ostatniego akapitu, to tak - Stalin i Pol Pot źle zrozumieli idee Marksa, ale ich zbrodnie są lewicowe, bo płyną - nieważne ze zrozumienia złego czy poprawnego - z poglądów lewicowych. Wydaje mi się, że wśród lewicowej części internetu to popularny pogląd, no ale kto wie :)

13Gniewny

Z tego wpisu wynika, że jesteś bardzo młodym człowiekiem albo bardzo głupim człowiekiem jeśli nie jesteś już młody ;-) Jeśli chodzi o statystyki i tabelki, z których dowiesz się dlaczego niemieccy robotnicy kochali Hitlera za jego dokonania a nie obietnice, to proponuję przeczytanie książki "Państwo Hitler" napisanej przez Aly Gotz. A tym stworzeniem jednego Związku Socjalistycznych Republik i Rzesz Radzieckich przez dwóch narcyzów takich jak Stalin i Hitler to mnie rozśmieszyłeś na maksa ;-)

13Gniewny

Ucz się dziecko boś głupie https://youtu.be/xs-ZqW-6Kus

Janekkowalski2011

i się zaczęło - obraźliwe epitety, rzucanie się na wiek... a tak miło się rozmawiało ;) No cóż, dalej strasznie bawi mnie nazywanie Hitlera lewicą, no ale dziękuję za tę dyskusję, przynajmniej trochę się rozerwałem. Pozdrawiam i cieszę się, że mogłem kolegę rozśmieszyć (swoją drogą z wzajemnością) :)

13Gniewny

Powinieneś powiedzieć "dalej strasznie bawi mnie nazywanie socjalisty lewicą" - wtedy może być pojął jakie brednie wygadujesz ;-)

Janekkowalski2011

Hitler to typowy lewak, największy demonkrata w historii - jako pierwszy zalegalizował na szczeblu państwowym dzieciobójstwo ('eugenikę'), wprowadził 'prawa zwierząt', jednocześnie odwołując się do rasistowskich idei opartych na pogańskiej mentalności oraz predestynacji protestantów (Luter, Kalwin).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones