PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460047}
6,3 27 016
ocen
6,3 10 1 27016
6,8 12
ocen krytyków
Adventureland
powrót do forum filmu Adventureland

Ocena: 10/10
Wniosek: Możecie nazywać mnie bezguściem czy coś w tym stylu ale jak dla mnie ten film jest wręcz kultowy. Kapitalny klimat końca lat 80, rewelacyjna muzyka, świetnie dobrani aktorzy, fabuła? scenariusz? brak zaskoczenia? a czy każdy film jest taki oryginalny? Rewelacja warto obejrzeć..tylko to polskie tłumaczenie tytułu:/ co im szkodziło amerykańskie?

użytkownik usunięty
CezaryMaksymilczuk

Dla mnie film byl niezly. Ale tylko ze wzgledu na ciekawa historie i aktorke grajaca Lise P. :)

ocenił(a) film na 8
CezaryMaksymilczuk

nie 10 ale 8 dałem za klimat lat 80 i nawet się postarali o taśmę chyba bo film tak charakterystycznie kijowo wygląda z wypranymi kolorami :) W tym samym klimacie ostatnio Youth in Revolt no i Garden State pare lat temu widziałem.

CezaryMaksymilczuk

No właśnie. Film cudowny, ma w sobie coś takiego, że przyjemnie się ogląda. Chętnie do niego wracam co jakiś czas :) Dlatego chętnie obejrzę wyżej wymieniony tytuły. Mam nadzieję, że będą równie specyficzne.

kgorgolik

Nie no Youth in Revolt i Garden State to nie ta sama liga....

CezaryMaksymilczuk

Mhm, właśnie się przekonałam. Przynajmniej co do Youth in Revolt. Dłużyło mi się strasznie, może dlatego, że oczekiwałam czegoś zupełnie innego. W ogóle nie ma tej magii z Adventurelandu. W sumie to nawet nie ten sam klimat.. Tak więc odpuszczam sobie Garden State, żeby się nie rozczarować jeszcze bardziej.
Może w takim razie jakieś inne, podobne do A., tytuły?

kgorgolik

Mi sie nasuwa "Waiting..." dla mnie podobny klimat

CezaryMaksymilczuk

O proszę, w dodatku z R. Reynoldsem. Na pewno obejrzę ;)

ocenił(a) film na 8
CezaryMaksymilczuk

no może nie aż kultowy ale napewno bardzo sympatyczny:)

CezaryMaksymilczuk

Ach te lata osiemdziesiąte:) po seansie nie mogłem uwierzyć że ten film jest made in USA. Jedynie końcówka jest za bardzo dosłowna-taka typowo komedioromantyczna. Ale całość świetna!:)

CezaryMaksymilczuk

Dokładnie się z tobą zgadzam 10/10 niezła historia i chyba idealni obrani aktorzy nic dodać nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones