PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=460047}
6,3 27 008
ocen
6,3 10 1 27008
6,7 11
ocen krytyków
Adventureland
powrót do forum filmu Adventureland

polskie akcenty

ocenił(a) film na 9

Mój przedmówca - przedpisarz zwrócił uwagę na koszulkę Solidarności w filmie Adventureland. A czy znacie może inne polskie akcenty w zagranicznych filmach???
Pisać Pisać Pisać
Proszę :D

ocenił(a) film na 9
cynamon91

To może ja zacznę... ;)
Film "Water for elephant". Główny bohater, Jacob Jankowski, jak samo nazwisko wskazuje ma polskie korzenie. A po polsku przemawia do słonia, poniewaz zwierzę, które Jake trenuje rozumie tylko nasz, ojczysty język...nie mogę się doczekać premiery! Tym bardziej, że głównego bohatera gra Robert Pattinson (nie wiem jak Wy ale ja tam go lubię ;P ).
I czekam na Wasze odpowiedzi ;)

ocenił(a) film na 6
cynamon91

"Miasto Aniołów" moment kiedy główny bohater staje się człowiekiem. Przed skokiem w tle słychać modlitwę Zdrowaś Mario w języku polskim.

ocenił(a) film na 8
cynamon91

w "sztuce zrywania" główny bohater ma koszulkę z orzełkiem i napisem Poland, w "pod słońcem Toskanii" Polacy remontują dom bohaterki

Mala_Mi_0

bo facet Polakiem przecież był :)

cynamon91

jest ich nawet dość sporo, na tą chwilę na myśl mi przychodzi "Fanfan Tulipan". "opiekunka/służąca" księżniczki, którą Fanfan "uważa", że poślubi jest Polką (kilka razy mówi po polsku), księżniczka zresztą chyba też. btw obie są grane przez polskie aktorki. W "Plotkarze" Dorota, "pracownica" Blair jest Polką. Jak coś mi się jeszcze przypomni to napiszę

ocenił(a) film na 9
andziafun92

czekam niecierpliwie ;)

cynamon91

Jest taki film "TRZY SERCA" tam główna bohaterka jest Polką. Jest polskie wesele. Na którym grają polskie piosenki, i przy piciu wódki mówią "Nazdrowie" ze śmieszym akcentem:D

cynamon91

w Obcy - decydujące starcie jeden z komandosów jest polakiem - Szeregowiec T. Wierzbowski... niestety szybko ginie

użytkownik usunięty
cynamon91

"Anioły i Demony" Jeden z reporterów mówi po polsku, wielokrotnie pojawia się logo TVN
"Eagle eye" Sąsiadka Jerry'ego Shaw'a ma na nazwisko Wierzbowski

ocenił(a) film na 9

tak w ramach dopełnienia link do "Aniołów..." : http://www.youtube.com/watch?v=6V3-Y_oeJ5Y
TVN rządzi po prostu... B-)

ocenił(a) film na 9
cynamon91

"Sztuka zrywania" z Jennifer Aniston i Vince Vaughn, którego postać nazywa się Gary Grobowski. Facet nosi t-shirty z orłem, z polską flagą i napisem "Polish and proud", a w pracy Gary'ego (usugi turystyczne w Chicago) wisi polska flaga...

cynamon91

W "Leaving Las Vegas" jest scena na stacji benzynowej gdzie słychać rozmowę przez telefon po polsku. W jednym z epizodów "Two and a half men" Charlie przespał się z Polką, dało się słyszeć kilka słów po polsku.

mapet42

"Pół żartem pół serio". Główna bohaterka Sugar Kane jest Polką, zmieniła nazwisko z Kowalczyk po przeprowadzce do Ameryki. Tak swoją drogą, to strasznie podoba mi się jak Marilyn wymawia 'Kowalczyk'=D

pacyfkax

W "Ściganym" główny bohater wynajmuje pokój u polskiej rodziny. Jest tam powiedziane parę zdań po polsku.

mapet42

a wiesz może, który dokładnie to był odcinek dwóch i pół? ;>

Nyleith

13 odcinek drugiego sezonu o tytule "Get off my hair". Znalazłem nawet link na youtubie z dwoma scenami z udziałem właśnie tej dziewczyny: http://www.youtube.com/watch?v=T_5jMKaGrM4

ocenił(a) film na 6
cynamon91

w którymś odcinku Ostrego Dyżuru jest Polka ;) ogólnie w kilku odcinkach :D przed świetami zjawia się w szpitalu, Carter pyta czy w Polsce też tak obchodzą świeta itp :D
kurcze, strasznie się 'uchachałam' jak to widziałam :D

ocenił(a) film na 6
lemonnn

i w Lawendowym wzgórzu :) oczywiście!:D

lemonnn

Nie wiem dokładnie który sezon i odcinek ale w serialu "Poirot" na podstawie książek Agathy Christie jest odcinek gdzie występuje polka, gra tam akurat zakonnice i wiele razy słychać jak odmawia modlitwy po polsku.

cynamon91

w jednym odcinku 'dwóch i pół' Charlie ma laske która jest polką . Nawet przyjezdza z całą rodziną!

ocenił(a) film na 9
cynamon91

"Dowód życia" z Russellem Crowem i Meg Ryan. Początkowe sceny filmu były kręcone na poligonie w Biedrusku koło Poznania. Poza tym gra tam Zamachowski [scena początkowa z Russellem!, hello x_X ] A tak na marginesie faaajny film... B-)

ocenił(a) film na 9
cynamon91

+ zdjęcia: Sławomir Idziak... >:-]

cynamon91

W Gran Torino głównym bohaterem jest Polak Walt Kowalski. :D

cynamon91

W filmie z 93 Szósty Stopień Oddalenia / Six Degrees of Separation na początku filmu mówią o Lechu Wałęsie i Solidarności

reads

i w filmie American Gangster z tego co zauważyłem, zołnierze którzy ładowali narkotyki na samochód mają hełmy z polską flagą ;)

ocenił(a) film na 7
cynamon91

W S.W.A.T. Jednostka Specjalna scena z pijanym polakiem do którego wezwany jest odział:)
Z Archiwum X 9 sezon który odcinek nie pamiętam ale jest rozmowa między Johnem a Moniką która dostaje polską kiełbasę i mówi że przypomina jej się Gdańsk

Zietek

W serialu "Skins" (Kumple) w pierwszym odcinku jest dziewczyna, która pochodzi z polki i ma na imię Danuta, i w tym samym serialu w 5 odcinku chłopak imieniem Sid ma napisać wypracowanie na historię o Lechu Wałęsie i w tym samym odcinku inny chłopak Chris ma na sobie kurtkę i flagami i na lewym przedramieniu jest flaga polki...

ocenił(a) film na 8
cynamon91

No i ja coś dodam od siebie w Soprano pomoc domowa to małżeństwo Polaków dość często pokazywani i parę razy nawijają po Polsku ze sobą i opowiadaj o Polsce

ocenił(a) film na 7
cynamon91

w filmie "RED" w scenie gdy wyjmowana jest Brucowi Willisowi kula z ramienia widać w tle butelkę Sobieskiego

egzarcha

W "Peacemaker" pojawiają się polscy żołnierze (widać flagi na ramionach).
W "Parszywej dwunastce" Bronson gra Wladislawa.
W "Orzeł wylądował" Niemcy przebrani są za Polaków.
W "Zakładniku" Cruise po akcji w dyskotece mówi, że brakowało tylko polskiej kawalerii.
Sporo jeszcze tego było, ale trzeba by było pomyśleć.

gloszuk

W Plotkarze (Gossip Girl) jets Polka. W niektórych odcinkach mówi po polsku np. gada przez telefon. Był jeszcze odcinek co było wesele jej z Rosjaninem. Albo dużo akcentów co do niej cos mowia o Polsce.

Dzoana95

a propos Plotkary, w którymś odcinku (niestety niepamiętam w którym dokładnie) Vanessa Namawia Nate'a na podróż po Europie. Mówi, że chciała zawsze spróbować pierogów z Warszawy (swoją drogą ciekawie brzmią "pierogi" z amerykańskim akcentem)

egzarcha

Bruce Willis wykupił akcje Sobieskiego i robi reklamę.

cynamon91

W e06s02 Six Feet Under/Sześć stóp pod ziemią Nikolai (Ed O'Ross) piję z Sarah O'Connor (Patricia Clarkson) polską wódkę i mówi "Na zdrowie!"

cynamon91

znałazłam jeszcze jeden akcencik polski w serialu "koży doktorzy" (s4e3) Pani psychitra Molly w czasie rozwmowy dr Cox'em używa polskiego słowa "kiełbasa"

ocenił(a) film na 9
cynamon91

Kino norweskie, film "Pewien dżentelmen". Główny bohater ogląda w telewizjii "Jaka to melodia"!!! Serio serio B-) i nawet Krawczyk śpiewa.
Najprawdopodobniej ma to związek z tym, że reżyser tego filmu pracował kiedyś tam w Polsce...

cynamon91

"Kompania braci" nie pamiętam odcinka, jeden z żołnierzy, pełnił chyba funkcję sekretarki dowódzcy kopani E miał na nazwisko Zieliński.

cynamon91

w "Niesamowitych Braciach Bloom" główni bohaterowie są w jednej scenie Polsce i Bloom (Adrien Brody) kradnie ze stoiska jabłko. Kiedy chłopczyk to zauważa krzyczy po polsku (coś w stylu) "Złodziej, ukradł jabłko" i zaczynają go gonić. Przy okazji - polecam, super film. ;)

cynamon91

W filmie "Wybór Zofii" Meryl Streep gra Polkę i dużo mówi po polsku. Generalnie, akcja filmu co jakiś czas przenosi się do Polski w czasach II wojny światowej.

ocenił(a) film na 9
cynamon91

ostatnio w "detektywie monku" (na tvn'ie ) wystąpiła polka, kóra mówiła trochę w naszym języku. monk się w niej zakochał, w kobiecie, którą podejrzewano o morderstwo. przez cały czas wierzył w jej niewinność i miał rację...

i nawet wątek polski w "Jak zostać królem" :))) Oto fragment:
"Przemawiam z kancelarii| przy 10 Downing Street. Dziś rano Ambasador Wielkiej Brytanii| w Berlinie wręczył rządowi niemieckiemu
ostateczną deklarację, stwierdzającą że o ile do godziny 11 nie wycofa on swoich oddziałów z Polski, wypowiadamy wojnę pomiędzy naszymi dwoma krajami. Ponieważ nie otrzymaliśmy odpowiedzi, nasza ojczyzna jest obecnie w stanie wojny z Niemcami."

cynamon91

a w detektywie Monku to przecież Joanna Pacuła-nasza najsłynniejsza Polka w Hollywood. Myslalam ze wszyscy ja znają, chociaż fakt -ostatnio o niej cicho.

ocenił(a) film na 3
cynamon91

w 'zakazanym imperium' ekspedientka w sklepie jest Polką

ocenił(a) film na 6
Caravan_Girl

"O jednen most za daleko/ A bridge too far" w tym filmie wojennym, Gene Hackman gra generała Sosabowskiego i pod koniec filmu jak jest scena z polskimi oddziałami, gdy przeprawiają się przez rzekę to woła: "Sznur!" "Ciągnąć sznur, wyciągnąć ich, szybko" ,"Stać!", słychać szeptem mówione przez żołnierzy "cisza", okrzyk "Jezus" :D. Trzeba powiedzieć, że Hackman całkiem nieźle wyartykuował te swoje kwestie polskie ;p

użytkownik usunięty
cynamon91

Polecam tematy na filmwebie:
http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/Polskie+akcenty+w+filmach+i+serialach%26%23848 2+.+%28kr%C3%B3tko+i+zwi%C4%99%C5%BAle%29+%3D%29%29%29,317429
http://www.filmweb.pl/user/Campbells/blog

użytkownik usunięty

w "szybko i wściekle" jeden agent FBI nazywa się Stasiak

W "Pod słońcem Toskanii" jest kilku Polaków i spory wątek jest o nich ;)

cynamon91

W "Transsiberian" Carlos skarży się na "pijanych polaczków".
W "Bitwie o Anglię" jest cały batalion polskich pilotów, mówiących po polsku.

ocenił(a) film na 7
cynamon91

Nie można zapominać o "Big Lebowsky", gdzie połowa ważnych bohaterów ma polskie pochodzenie (a przynajmniej nazwiska wskazujące na takowe), czyli:
Jeffrey Lebowski - "The Dude" - główny bohater filmu
Walter Sobchak - weteran z Wietnamu, z pochodzenia Polak (była o tym chyba nawet wzmianka w jakimś dialogu)
Jeffrey Lebowski - "The Big Lebowski" - milioner, pomylony przez włamywaczy z "Kolesiem"
Maude Lebowski - bodaj była żona milionera
Bunny Lebowski - porwana żona milionera

cynamon91

"Woda dla słoni" - główny bohater (Robert Pattinson) ma polskie korzenie i mówi po polsku. Strasznie tam kaleczą, ale zawsze to coś:)

cynamon91

HIMYM, S03e08 Marshal ma koszulkę ma polską flaga i napisem POLAND

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones