PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612342}

Agenci

2 Guns
6,7 54 342
oceny
6,7 10 1 54342
6,0 7
ocen krytyków
Agenci
powrót do forum filmu Agenci

Film mocno wzoruje się na tej kultowej serii. Miejsce akcji i okoliczności przyrody są co prawda inne, ale wiele elementów zostało bezpośrednio zapożyczonych: dwóch niedobranych stróżów prawa, kasa, narkotyki, zakładnicy itp. Ostatnio oglądałem Iron Man 3 z komentarzem Shane'a Blacka [scenarzysta Zabójczej broni, Kiss Kiss Bang Bang, Ostatniego Skauta] i wspomina tam, że nie lubi scen "connectros" czyli łączników/objaśnień typu: jak ktoś dostał się z punktu A do punktu B, jak wstał podniósł broń przeładował i zamknął drzwi. Nie lubi takich scen bo są niepotrzebne, odwracają uwagę i spowalniają akcję. Scenarzysta "2 Guns" przejął styl Blacka, dzięki czemu film jest wciągający i ma dobre tempo.

Kilka słów o aktorach. O ile Denzel doskonale świetnie odnalazł się w swojej roli i można go uznać za godnego następcę Glovera, to Mark Whalberg [którego bardzo lubię od czasu "Shootera"] moim zdaniem nie podołał zadaniu. Brakuje mu luzu i charyzmy Mela Gibsona. Nie jest jakiś tragiczny, ale jest kilku aktorów którzy lepiej pasowaliby do roli.

Nie wiem jak mogłaby wyglądać potencjalna kontynuacja 2 spluw, ale chętnie bym ją zobaczył.

ocenił(a) film na 7
dezertx

Fajny opis.
Zachęciłeś mnie mocno-lubię tego typu rozrywkowe kino

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones