PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36301}

Aj, Carmela

¡Ay, Carmela!
7,0 299
ocen
7,0 10 1 299
Aj, Carmela
powrót do forum filmu Aj, Carmela

Tak świetny film, a nie ma jeszcze żadnych komentarzy??? I oceniło go zaledwie 30 osób??? Tożto wstyd! Każdy fan hiszpańskiego kina koniecznie powinien obejrzeć ten obraz - dla rewelacyjnej roli Maury (docenionej paroma nagrodami za stworzoną tu kreację) i równie świetnej roli Pajaresa, dla ciekawej historii o losie artysty w czasie wojny i pojmowania przez niego swojej roli, a wreszcie dla interesującego polskiego akcentu.
Film mimo, że traktuje o wojnie domowej i mogłoby się wydawać ,że będzie dosyć ciężki w odbiorze, dzięki rewelacyjnemu scenariuszowi (będącemu adaptacją sztuki teatralnej pod takim samym tytułem) i bardzo dobrej reżyserii Saury jest lekki w odbiorze, miejscami zabawny, ale nie brak mu również dramatyzmu.

ocenił(a) film na 7
JohnKlonMorfinka

Niestety nie ma gdzie tego filmu dorwać...

użytkownik usunięty
Galkas

klamstwo...byl w telewizji.

ocenił(a) film na 8
JohnKlonMorfinka

ha, miałam te same odczucia, i byłam jedną z pierwszych oceniających ;)
polecam wszystkim, może kiedyś jeszcze puszczą w tele.

JohnKlonMorfinka

zastanawiam się nad zakończeniem (spoiler) Co stało się z pozostałą dwójką artystów? Dlaczego nie zostali zabici jak Carmela ? Czy nadal występowali dla żołdaków Franco?

ocenił(a) film na 9
KotArystokrata

Film tego nie pokazuje, pokazane jest jedynie że odzyskali swoją ciężarówkę.

ocenił(a) film na 9
JohnKlonMorfinka

Zgadzam się, też jestem zdziwiony że tak doskonały film z polskim wątkiem ma niewiele ocen i komentarzy.

Film w polskiej wersji językowej w jakości HD jest dostępny na YouTube.

ocenił(a) film na 8
JohnKlonMorfinka

Zapewne dlatego, że pojawiają się tam Dąbrowszczacy, których IPN nie lubi, mimo, że nie byli organizacją zbrodniczą. A w sumie IPN i l logika xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones