PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=619081}

Akacje

Las Acacias
6,4 900
ocen
6,4 10 1 900
Akacje
powrót do forum filmu Akacje

pytanie

ocenił(a) film na 7

Nie potrafię rozgryźć jednej ze scen w filmie. Być może konieczna jest do tego pewna wiedza
o kulturze latynoamerykańskiej. Będę mile zaskoczony jeśli ktoś rozwikła mi tą zagadkę.
W początkowej fazie podróży ma miejsce następująca sytuacja:
Ruben zatrzymuje ciężarówkę i wysiada z niej sam na krótką chwilę. Podchodzi do czegoś w
rodzaju ołtarzyka przy drodze (przynajmniej mi to miejsce w ten sposób się skojarzyło).
Odpala papierosa, chwilę nad czymś duma, po czym zostawia niedopałek na miejscu, pośród
różnych innych bibelotów leżących na półce.
I teraz: o co chodzi?

ocenił(a) film na 8
millencolin

Wyglądało to jakby się z kimś (duchowo) dzielił papierosem, ale ekspertem nie jestem...

ocenił(a) film na 7
millencolin

To jest po prostu przydrożna kapliczka. Latynoamerykanie mają charakterystyczną religijność, nazwałabym ją personalną, szczerą i "bibelotową". Nie wiem, czy to akurat jest latynoamerykański (argentyński) zwyczaj, ale zostawianie osobistych przedmiotów w miejscach związanych z religią funkcjonuje w wielu kulturach.

millencolin

To miejsce, to była kapliczka Gauchito Gila, popularnego w Argentynie, świętego gaucho. Można poszperać w internecie, żeby się więcej o nim dowiedzieć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones