PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31865}

Akira

7,8 31 659
ocen
7,8 10 1 31659
7,8 20
ocen krytyków
Akira
powrót do forum filmu Akira

Pierwszy raz oglądałem pełnometrażowe anime, podchodziłem do tego sceptycznie, ale musze powiedzieć, że niektóre sceny gore, czy te które miały powodować strach faktycznie mnie zdeptały w ziemie... Jedynie co mi przeszkadzało to chaotyczna akcja, chyba film stworzony głownie do odbiorców jarających się tym gatunkiem.

Co do interpretacji...Każdy ma swoja, a moja interpretacja mnie kojarzy się z kawałkiem "Paktofonika - Jestem Bogiem" a dokładnie refrenem "Jestem Bogiem uświadom to sobie"
szczególnie podsuwa mi to koniec filmu gdzie Tetsuo mówi mniej więcej, że on teraz jest tym wszechświatem. Z drugiej strony podejrzewam autorów o fascynacje "nowym porządkiem świata", a problem społeczeństwa w mieście jest nie możliwym do rozwiązania, brzmi to jak socjalista na skraju śmierci swoich przekonań, który jest utwierdzony w swoich ideologiach tak mocno, jakoby system stworzony przez niego ma pełno błędów, ale jego środkami nie da się naprawić... Jeżeli mam racje to gruby minus za bezgłowie, już z tekstów postaci to wywnioskowałem jak często mówią o kapitalistach bardzo źle, lecz z drugiej strony rewolucjonistów przedstawiają jako idiotów (w areszcie jeden z zatrzymanych w imie rewolucji odpalił granat). Wygląda to tak jakby autorzy w podświadomości chcieli mieć Utopie z drugiej strony twierdzą, że nie da się tego wykonać ich środkami, a innymi sposobami nie chcą tego robić. Chaos i jeszcze raz chaos w przekazie. Jednak jak się mylę to proszę mi napisać.

ocenił(a) film na 8
TotmesT

w sumie tak odebrałem ten film. chaos. jest to opowieść o młodych chłopakach, a kązdy z nas w tym wieku miał chyba wizję lub potrzebę naprawy świata. choć fakt, mówię tu o świecie akiry, bohaterowie mają w poważaniu naprawę rzeczywistości. Swietnie się w niej znajdują. :) miałem fuksa i obejrząłem akirę jeszcze jako gnojek. wtedy odbiór jest zdecydowanie pozytywny

ocenił(a) film na 8
drumsand

chaos,bunt,chec poprawy swiata,bycia niezaleznym za mlodu i rzadu w swiecie polityki... tak,chaos w Akirze jest obecny caly czas ale wystarczy odejsc od kompa,wyjsc na ulice,porozgladac sie i pomyslec,czy tak nie jest na serio?? Akira jest jakby energia zyciowa ktora ma sprawic ze ten caly syf zniknie i powstanie nowy lad,to czego ludzie pragna... zaczac zyc z godnoscia a nie w swiecie brudu,korupcji,swiecie gangow,brutalnosci,mlodocianych protystutek,narkomanow,swiecie gdzie co chwila liczba bezrobotnych sie zwieksza wraz z cenami... 24 lata od chwili gdy swiat zobacyzl Akire a powoli zaczyna ta wizja sie sprawdzac w jak najwiekszym stopniu... moze to tylko moje odczucia ale z pewnoscia tego anime nie mozna odbierac jako zwyklego nudnego filmu akcji sf...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones