PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3754}
6,3 643
oceny
6,3 10 1 643
4,7 3
oceny krytyków
Alchemik
powrót do forum filmu Alchemik

ALCHEMIK to tylko ścinki. Z czterech 50-minutowych odcinków wykrojono około 100 minut,
by można było wyświetlić je w kinie. Zachowano czystą akcję, gubiąc gdzieś atmosferę.
Czasami niejasne stają się związki przyczynowo-skutkowe, kto, co, jak i dlaczego. Trudno
przypuszczać, by taka sieczka mogła się komuś spodobać - i rzeczywiście, film przepadł w
kinach. Natomiast serial TV broni się, zdradzając nawet pewne pokrewieństwa z
niekwestionowanym klasykiem "średniowiecznego mistycyzmu", ROBINEM Z SHERWOOD.
Jeśli nie chcecie oglądać skryptu, tylko prawdziwą wizję reżysera, sięgnijcie po serial
ALCHEMIK SENDIVIUS. Zajmuje więcej czasu, ale i satysfakcja większa.

Vuzz

Moja ulubiona postać - Książę Fryderyk. Michał Bajor jest w tej roli znakomity, jakoś pasują mu role bezwzględnych tyranów :-)

Vuzz

Vuzz mógłbyś podać jakiś namiar na serial? Bardzo mi zależy, ponieważ film mnie zaciekawił, ale faktycznie pozostało sporo niedomówień, które mam nadzieję są wyjaśnione w serialu.

Bodek_3

@Bodek odezwij sie, to obejrzysz serial;)

Halil

Właśnie będę zasiadał do oglądnięcia serialu. Wrócę z małymi refleksjami po 1wszym odcinku :)

berthold2

Gdzie kupiłeś/zdobyłeś serial?

Bodek_3

Na jakims forum, niestety po oglądnięciu skasowałem ;/W kazdym razie polecam, naprawdę ciekawa pozycja

berthold2

Tzw. peb miał linki rapidshare. Niestety jakość serialu jest słabsza niż jakość filmu (VHSrip contra HDTV rip). Fajnie by było, gdyby serial wyszedł na DVD, najlepiej z ang napisami, tak żeby było czym się pochwalić za granicą.
To bynajmniej nie ironia. Niektóre filmy, których u nas się nie docenia czy wręcz miesza z błotem, w innych częściach globu przyjmowane są bardzo pozytywnie, np. KLĄTWA DOLINY WĘŻY czy SZAMANKA (wypasione wydanie DVD w Stanach).

Vuzz

Znalazłem serial właśnie na pebie. Jakość nie powala, ale i tak wrzucę go na yt dla zainteresowanych.
Pozdro

Bodek_3

Od czegoś trzeba zacząć, a pomysł z YT bardzo dobry!

ocenił(a) film na 6
Vuzz

Moje odczucia są dokładnie odwrotne.

Serial wyjaśnia niewiele więcej, za to traci dobre tempo filmu. W serialu zabrakło mi też tego balansu pomiędzy mistycyzmem a zwykłym oszustwem, między kinem grozy a dworską intrygą. Co ciekawe przejście od typowego fantasy do zakończenia jest równie gwałtowne jak w filmie i chociaż ta scena jest nieco dłuższa, jej puentę stanowi ten sam dziwnie i dość naiwnie brzmiący tekst. Cała ta scena jest równie niedopasowana do reszty serialu jak w filmie, a nawet nieco bardziej bo serial przez trzy i pół odcinka kroczył ścieżką wyniesionego z chrześcijańskiego ducha fantasy.

Półtora roku minęło odkąd obejrzałem film, więc nie wykluczam że to też wpłynęło na mój osąd (podobnie jak efekt zaskoczenia - oglądając serial kojarzyłem dalszy przebieg wydarzeń z filmu). Osobiście polecałbym tylko film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones