PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 177
ocen
6,3 10 1 120177
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Po pierwsze film jest według mnie strasznie niedoceniany, ma sporo niższą ocenę niż dajmy na to Troja, która jest z podobnego czasu.
Na początek zdjęcia, muzyka czy ogólnie strona techniczna jest świetna, naprawdę nie przypominam sobie nigdzie takiego wrażenie jakie na mnie robiły scenerie, no może we władcy pierścieni.
Fabularnie, nie wiem na ile jest wierne historii, ale fabuła ma sens, jej sposób przedstawiania, nie chronologiczny, ma sens i kiedy dochodzi się do końca filmu, który bardzo przypomina też początek, byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony, bo film po samej końcówce jest po prostu lepszy.

Walka.
W żadnym filmie nie widziałem tak dobrze, sensownie i realistycznie przedstawionych walk jak w Aleksandrze.
Wojsko walczy w szykach, widać dobrze współdziałanie oddziałów, rozmiary bitwy, kiedy skaczę się do różnych punktów walki.
W końcu takie drobne bardzo mądre rzeczy jak pancerz który chroni!
Parę razy w filmie było pokazane, że osoba która otrzymuje cios pancerz biega i nic się jej nie stało, do ilość różnorodnych hełmów i pancerzy.
Czy też taki smaczek jak to że Aleksander jeździł bez strzemion.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones