PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 199
ocen
6,3 10 1 120199
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Przyznam, że poszłam z pewnymi obawami do kina na Aleksandra ale zostałam miło zaskoczona:) Bardzo podobała mi się obsada, Colin w roli Alexandra był świetny moim zdaniem, grał bardzo przekonująco. Angelina mimo, że w realnym świecie jest tylko o rok starsza od Farrella, a tu zagrała jego matkę wypadła bardzo dobrze. W mojej opini było widać jak kocha syna i chce by osiągnął władzę. Inni aktorzy, w tym Jared Leto, Val Kilmer, Anthony Hopkins, też zaprezentowali dobre aktorstwo.
Mi, jak i moim znjamomy w kinie, bardzo podobałą się muzyka, świetna robota choć momentami zaczęsto pojawiał się jeden motyw;)
Film rozkręcał się też moim zdaniem w miare trwania, bo nam sam początku był trochę gorszy, jakoś jakby scenariusz był niedopracowany...Ale potem były już dużo lepsze dialogi i jak i monologi Alexandra. Najbardziej jednak przypadły mi słowa w końcówce wypowiadane przez Ptolemeusza I(o ile się nie mylę), który mówił, że ludzie boją sie marzycieli. Nie jestem w stanie zacytować niestety tych kilku zdań, ale jeśli wybierzecie się do kina to zwrócić uwagę na ten fragment.
Sceny bitwne naprawdę dobre, zdecydowanie moim zdaniem najlepsza był ostatnia, ta w Indiach. Wspaniły pomysł filmowania od pewnego momentu jakby w czerwonym świetle, bardzo efektowne. A tylko radzę siadać dalej w kinie, bo ja siedziałam za blisko i miałam pewne problemy w opanowaniu walk na ekranie;P
Przeczytałam, że niektórzy zarzucają iż film jest nudny...może rzeczywiście początek jest słabszy ale film się naprawdę rozwija. Zresztą wydaje mi się, że jeśli człwoiek w pewnym momencie da się zaczarować tą historią to i 3 godzinne siedzenie będzie mu nie straszne :D
Dobra chyba się za bardzo rozpisałam, wybaczcie:) Jeszcze tylko jedno, podobało mi się to jak opowiedziano historię Aleksandra, do mnie ten obraz przemówił, choć trudno mi oceniać czy jest w 100% zgodny tak zwaną prawdą historyczną. Ale mi udało się poprze ten film dostrzec to, że Aleksander był naprawdę WIELKI. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
kaisa

Brawa dla Ciebie mysle tak samo, identycznie wielki film wielka gra Farrella i wogole co tu duzo napisac wszytsko co napisalas wyzej jest chyba prawda podaj swoj gg hehe - Ary

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones