PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 199
ocen
6,3 10 1 120199
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Dla mnie to ta sama,najwyższa półka, jeśli chodzi o tą tematykę.Jeśli chodzi o "Alexandra" to moim zdaniem sceny bitew spośród wymienionych filmów są w nim przedstawione najbardziej realistycznie,a cały film jest w dużej mierze odzwierciedleniem historycznych wydarzeń.Colin Farrell stworzył niezapomnianą kreację,na mnie duże wrażenie zrobił film przedstawiający jego przygotowania do tej roli,polecam szczególnie tym którzy uważają zawód aktora za łatwy.

ocenił(a) film na 8
JamesFord

zgadzam się w 100 % :D trochę można by się czepiać Colina za grę, ale film jak najbardziej zasługuje na wyższą ocenę.....

JamesFord

Tak. Nie powstał jeszcze film z lepiej zrobionymi bitwami starożytności.
Realizm, brutalność, taktyka a do tego idealnie odtworzony wygląd wojsk: strona macedońska - falangici, traccy peltaści, ekdromoi, hetairoi i strona perska - sparabara, rydwany, scytyjska kawaleria. Czegoś tak dokładnie odwzorowanego jeszcze nigdy nie widziałem. Jestem pod wrażeniem każdego detalu uzbrojenia i scen walki. Stone musiał zatrudnić wielkiego specjalistę, który nie pracował przy innych filmach.

ocenił(a) film na 9
JamesFord

Cieszę się, że nie jestem odosobniony jako miłośnik filmu o Aleksandrze Wielkim. Nie widzę żadnej słabej w nim strony - bardzo dzwi mnie niska średnia ocen oraz spora ilość negatywnych opinii. Film jest doskonały nie tylko pod względem technicznym, również warstwa artystyczna (aktorstwo, muzyka, tematyka) prezentuje najwyższy poziom. Dlatego po dwukrotnym seansie to dla mnie moje subiektywne arcydzieło. Ten film udowadnia, iż Anthony Hopkins mógł zostać lektorem lub zająć się dubbingiem, do czego na szczęście nie doszło, a z kolei Vangelis częściej mógł tworzyć muzykę dla X Muzy - bowiem to, co szłyszymy w "Aleksandze" to prawdziwa maestria.

ocenił(a) film na 9
JamesFord

a możesz powiedzieć gdzie ten film można oglądnąć??? co do filmu mam podobne zdanie jak Panowie, pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones