PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 177
ocen
6,3 10 1 120177
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Film jest niezgodny z historią, jest fikcją literacką umieszczoną w czasach aleksandryjskich. No ale
trzeba oddać reżyserowi, że nawet nie próbuje tego ukrywać. O ile główne wątki są zgodne z
prawdą, to już losy poszczególnych postaci całkowicie mijają się z nią. Ale ja nie o tym chciałem;)
Film z estetycznego punktu widzenia jest piękny, cudowne zdjęcia. Sama historia i gra aktorska
osobiście bardzo przypadły mi do gustu. Jest tylko jedno ale...po co robić z największego władcy w
historii, jednego z najinteligentniejszych ludzi epoki ciapowatego maminsynka o naturze niedojrzałej
nastolatki i to jeszcze mającej te dni..Ja rozumiem, że chciano pokazać jego ludzkie oblicze, ale
dla współczesnych sobie ludzi był bogiem (dosłownie). Był genialnym taktykiem, politykiem,
negocjatorem, bezwzględnym i surowym władcą. Należy pamiętać, że mordował, gwałcił tylko i
wyłącznie po to aby być wielkim w greckim tego słowa znaczeniu. Gdzie to wszystko w tym filmie?
Jak tak niezrównoważony emocjonalnie człowiek mógłby podbić pół świata? I właśnie ta jedna rzecz
popsuła mi ogólny odbiór tego filmu.

TomasT

Właśnie miałam napisać coś podobnego :) Pozostaje zgodzić się z przedmówcą. Wszystko pięknie, ładnie pokazana historia, zdjęcia, kostiumy, muzyka, gra aktorska - w porządku. Co do zgodności czy niezgodności z historią, umówmy się - to nie jest film dokumentalny, a przeciętny widz nie jest historykiem, to jest hollywoodzka superprodukcja i film należy odbierać w kategorii rozrywkowej.
Jedno ale, tak jak w temacie - nie tak wyobrażałam sobie Aleksandra, szanuję C.Farrella jako aktora, ale nie pasował mi do tej roli.
Daję 5 za pięknego Hefajstiona i świetną jak zawsze Angelinę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones