PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 199
ocen
6,3 10 1 120199
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

Wynudziłem się jak mops, Farell dał ciała na całej linii, nijak mi do tej roli nie pasuje, płaczek,
laluś i do tego homo, nie kupuje Aleksandra Macedońskiego jako geja , no mówcie co chcecie,
nie kupuje go w takim wydaniu, i nie kupuje tego filmu jako całości.
Dałem 3 za ładne sceny, bo reszta tego "dzieła" leży i kwiczy, nawet nie ma co porównywać z
"Królestwem niebieskim" czy "Troją".

ocenił(a) film na 3
Locter

Pozwól że zacytuję: Stan Aleksandra pogorszył się latem 324 p.n.e. w Ekbatanie, po śmierci Hefajstiona, jego najbliższego przyjaciela, współpracownika, a według części źródeł, także kochanka. Na pogrzeb i grobowiec wydał gigantyczną fortunę i zaczął jeszcze bardziej nadużywać alkoholu. Innym wieloletnim ukochanym Aleksandra miał być, podarowany mu w hołdzie przez perskiego generała, eunuch Bagoas[6]. Te wieloletnie homoseksualne związki romantyczne Aleksandra miały być powodem troski o możliwość spłodzenia następcy. Pisał o tym już w starożytności rzymski historyk Kwintus Kurcjusz Rufus (Quintus Curtius)[7]. Obawy te okazały się bezzasadne, gdyż Aleksander miał być ojcem pogrobowca Aleksandra IV. Synem Aleksandra ze związku z kochanką Barsine był być może Herakles

Swoją drogą w czasach starożytnych związek mężczyzny z mężczyzną nie wzbudzał niesmaku - był czymś naturalnym i nadal jest, tyle że nie w oczach większości ludzi.

ocenił(a) film na 3
aethersis

A poza tym to właśnie skończyłem oglądać ten film i dałem mu 3/10... faktycznie po przeszło godzinie wszystko zaczeło się robić coraz bardziej nudne i coraz barzdiej gejowskie. Mimo że przeciwko homoseksualizmowi nie mam nic przeciwko, to ten film był przez to męczący. Moim zdaniem aktor grający rolę Aleksandra kompletnie nie pasował do tak charyzmatycznego władcy, a przynajmniej nie tak sobie go wyobrażałem - bardziej to by sie nadawał w roli Romea w dziele Szekspira i mam wrazenie że reżyser też lepiej by sę sprawdził przy ekranizacji Romea i Julii...

ocenił(a) film na 10
aethersis

Mnie się podoba film - jest zgodny z książką na której wzorował się Stone podczas kręcenia i idealnie oddaje osobę Aleksandra MACEDOŃSKIEGO - z tego co czytałam a czytałam wiele o Aleksandrze bo się nim interesowałam Farrellowi nic nie mam do zarzucenia:)
Troja mi się natomiast nie podobała - ale Królestwo Niebieskie tak:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones