PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98444}

Aleksander

Alexander
6,3 120 176
ocen
6,3 10 1 120176
4,3 15
ocen krytyków
Aleksander
powrót do forum filmu Aleksander

co z ta ocena?

ocenił(a) film na 7

film ktory zawiera wiele ciekawych watkow i nie zostal upchany w 90minut dzieki czemu jest lad i sklad, z bardzo dobra gra aktorska i ciekawie zrealizowanymi bitwami ma ocene 6,2? ludzie przeciez to jeden z lepszych filmow historycznych ostatnich 10 lat. rezyser bardzo powaznie podszedl do tematu i mimo ze nie lubie farrella to w tej roli zagral naprawde dobrze. no coz, wiele jest tu lebkow i szmat co wola rozdawac 8,9,10 szybkim i wscieklym, twilightowi czy niezniszczalnym, ale jak to oni mowia oni to oceniaja pod katem filmow akcji czy tam innego scierwa. a przeciez jest to strona ogolna wiec nie porownujmy tego filmu do zmierzchu. dalem 8 co oznacza bardzo dobry i jak wiekszosc osob wiem dobrze co to znaczy BARDZO DOBRY. a wracajac do zmierzchu na przyklad. tandetna zelkowa gra aktorska, wampiry co swieca sie jak psu jajca i watki milosne wyjete prost z m jak milosc ( kocha edwarda, pozniej innego pozniej znowu edwarda, on jej nie chce bo nie chce jej skrzywdzic ale mimo to ja kocha, ona go pragnie i go kocha, nie wydaje wam sie to nudne ludzie?) sory ze o tym pisze ale denerwuje mnie takie podejscie nastolatkow do filmow. a jak spojrzy sie na zwiastuny filmow w tv to samo padlo reklamuja. teraz na topie jest jakies sucker punch gdzie jakies idiotki w piekle z karabinami biegaja. naprawde nie ma juz tak dobrego kina jak w latach 70,80 czy 90tych. dobre filmy z ostatnich lat znajduje wlasnie tutaj dzieki wypowiedziom paru inteligentych osob a sa to filmy o ktorych nigdy w zyciu nie slyszalem bo telewizja musi byc 'kolorowa' tak samo jak radio gdzie tylko rihanny lady gagi i katy perry i spiewaja ze ktos jest jak fajerwerek. wiec czytajcie albo nie moja wypowiedz, ale chcialbym zeby kazdy mogl rozroznic lekki film przy ktorym czlowiek sie nie namysli i odprezy a film przy ktorym budza sie jakies refleksje i wlacza sie myslenie, ale z tym co niektorzy maja wielki problem

ocenił(a) film na 10
vhv666

W stu, w tysiącach procentach się z tobą zgadzam. Większość tego filmu nie zrozumiała i nie wiem czego oczekiwała... hm... może scen akcji niczym z ,,Szybcy i wściekli", czy co tam teraz w TV leci dennego.
Ja osobiście ,,Aleksandra" uważam za jeden z najlepszych filmów jakie w życiu obejrzałam. Zgrabnie wprowadzona historia w myśl reżysera, wspaniała gra aktorska, muzyka Vangelisa (istny Raj!), kostiumy, plenery, wszyściuteńko! Taki ,,Zmierzch" ma wyższą ocenę, podczas gdy dla mnie to totalnie denna historyjka dla 10-letnich dziewczynek.
Niestety, życie jest brutalne. Ja dałam 10. Reszta niech się wypcha.
Amen.

ocenił(a) film na 7
madeleine_eadig

podobnie oceniamy filmy wiec nie dziwie sie, ze popierasz moja wypowiedz. jako kolejny przyklad moge podac wojne swiatow, na ktorej temat nie bede sie tutaj wypowiadal bo nie chce sie powtarzac :)

ocenił(a) film na 10
vhv666

Podobna, okej, ale za co? Nie rozumiem tego dzisiejszego świata. Drewniana gra aktorska, płytka fabuła ( a właściwie jej brak), szkoda gadać...
A ,,Wojnę światów" akuratnie zniosę, ponieważ gra tam moja ulubiona aktorka ;),

ocenił(a) film na 10
vhv666

Zgadzam się z tobą. "Aleksander" to genialny film, podobnie jak "Wojna światów". A ci, co je nisko oceniają, po prostu na kinie się nie znają, skoro taki denny serial ( delikatnie mówiąc ) jak "Świat według Kiepskich" ma na tym portalu wyższą ocenę niż "Aleksander".

ocenił(a) film na 10
vhv666

Mało ludzi docenia kino historyczne. "Potworki" w stylu "300" nie poprawiają sytuacji.
Jedno słowo - FALANGA!
Pokażcie mi drugi film z tak dobrze ukazaną falangą. Walczącą do tego.

ocenił(a) film na 10
vhv666

Aleksander to zdecydowanie jeden z lepszych, jak nie najlepszy film historyczny tamtej epoki. Plus sposób w jaki reżyser skupił się na psychice Aleksandra tj. wpływ wychowywania przez matkę i brak akceptacji ojca sprawiają że staje się homo-zdobywcą;). Generalnie klimat, muzyka, gra aktorska, zdjęcia,reżyseria 10/10

ocenił(a) film na 10
Okrutnik82

Oczywiście w 100% się zgadzam! Nie rozumiem, dlaczego nie doceniono chociazby ambicji rezysera, próby pokazania postaci od strony psychologicznej. Cóż za kpina, że wiele ludzi się nudziło na ,,Aleksandrze". Wstyd, A. Wielki przewraca się w grobie ...

vhv666

Film niezły jak na amerykańską produkcję :). Generalnie mi się podobał ale raczej ze względu na zrealizowane z rozmachem sceny bitewne aniżeli że względu na zgodność z historią. Trzeba zrozumieć reżysera który miał dość ograniczony czas i nie zdołał chociażby wspomnieć o bitwach pod Granikiem i Ipsos ... i o paru innych rzeczach również :).
Zainteresowanych postacią Aleksandra Wielkiego odsyłam do http://kalendarium-historyczne.pl/ ew. do wikipedii.

vhv666

Zgadzam się zdecydowanie za niska ocena. Treść i wykonanie są co najmniej ciekawe.

ocenił(a) film na 6
dawo160496

Może się nie znam, może...
Ale dla mnie film przeciętny, po 1 za długi, po 2 wielka "afera" że są tam geje, ja jakoś doszukiwałam się tam wątków między Hefajstionem a Aleksandrem i oprócz wyznania miłości i przytulania, nie było nic. A to od razu o tym nie świadczy, ja też kocham moją przyjaciółkę, przytulamy się, a jakoś lesbijką nie jestem... ale tutaj uwidacznia się kwestia poglądów. Po 3 odrobinę nudny.. Ocena 5/10 za pare dobrych momentów, sceny walki zrobione z rozmachem i aktorów. Ogólnie przyznam, że zdecydowałam się na ten film tylko ze względu na Jareda Leto.

sweetxrabbit

Dla ciebie był nudny, ale dla mnie nie. Uwielbiam filmy kostiumowe i dramaty historyczne. Ten film jest wyjątkowy, bo pokazuje historie nie tylko i wyłącznie w biało-czarnych barwach, czyli tak jak większość klasyków i innych produkcji tego gatunku. Każda postać ma swe wady i zalety. Po za tym efekty i sceny batalistyczne są zrealizowane z rozmachem. Świetne aktorstwo większości obsady m. in. Leto, ale nie tylko tutaj nawet zazwyczaj sztywny Kilmer stworzył niezłą kreacje. Wszyscy mogą na ten film psioczyć może i w kinach poniósł porażkę, ale ja wiem swoje. Dziękuje za uwagę.

ocenił(a) film na 6
dawo160496

Spoko. Ja po prostu mam inną opinię niż Ty. A kłócić się nie chcę. Kwestia gustu. Nie wątpie, że to był dobry film, tylko nie na mój gust. Ale z jednym się zgodzę. Aktorzy faktycznie dobrze grali.:)

sweetxrabbit

Nie ma sprawy.

ocenił(a) film na 9
vhv666

Bardzo dobre kino. 8.5 /10.

vhv666

Prawda
Aleksandra oceniają zazwyczaj partacze,którzy nawet jednej książki nie przeczytali o tej wybitnej i legendarnej postaci.A potem idą teksty,że mało bitew krwi i rozpie do lu.

użytkownik usunięty
kondi143

Otóź to. Film był dość rzetelny. Czy Aleksander taki wybitny? Tutaj miewam wątpliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones